×

Darmowe parkowanie z powodu koronawirusa. Nowe rozwiązania już weszły w życie

Darmowe parkowanie z powodu koronawirusa! Już dwa polskie miasta wycofują się z pobierania opłat i kontroli w strefie parkowania. Ta decyzja jest związana ze stanem zagrożenia epidemicznego w Polsce i ma ułatwić życie mieszkańcom.

Darmowe parkowanie z powodu koronawirusa

Z powodu wprowadzenia w Polsce stanu zagrożenia epidemicznego w Krakowie wprowadzono darmowe parkowanie. Jak czytamy w komunikacie krakowskiego urzędu miasta:

Chcemy ułatwić funkcjonowanie tym osobom, które muszą dojeżdżać do pracy w centrum, a obawiają się jazdy komunikacją miejską oraz tym, którzy opiekują się osobami mieszkającymi w centrum i robiącymi im np. zakupy.

Kraków rezygnuje z poboru opłat i kontroli w strefie płatnego parkowania co najmniej do końca marca!

Co więcej, od 16 marca aż do odwołania, patrole straży miejskiej nie będą kontrolować stref ograniczonego ruchu w mieście (wjazd do tychże stref, dotąd mógł odbywać się jedynie po uzyskaniu odpowiednich zezwoleń).

Gdynia idzie w ślady Krakowa

Do podobnych działań, jak w stolicy Małopolski zdecydowały również władze Gdyni. Od poniedziałku 16 marca, Strefa Płatnego Parkowania zawiesza tam pobieranie opłat do odwołania! Wszystkie parkomaty oklejono już folią.

Wprowadzone rozwiązanie ma pomóc unikania komunikacji miejskiej i zapobiec rozprzestrzenianiu się koronawirusa.

Jak napisał Twitterze prezydent Gdyni Wojciech Szczurek:

Dziś rano zdecydowałem, że w Strefie Płatnego Parkowania @MiastoGdynia nie będą pobierane opłaty. Chcemy ograniczyć dotykanie parkomatów oraz umożliwić dojazd samochodem tym, którzy normalnie dojeżdżają komunikacją miejską. Ale nadal przede wszystkim nalegam: #zostanwdomu

Jak czytamy na portalu Bankier.pl, o zrezygnowanie z poboru opłat za parkowanie apelował do prezydenta Gdyni poseł Lewicy Marek Rutka.

Czy w ślad za Krakowem i Gdynią pójdą kolejne polskie miasta?

Fotografie: Imgur (miniatura wpisu), Twitter

Może Cię zainteresować

zamknij