×

Oto damskie imiona, które na lata zapadają mężczyznom w pamięci. Jest ku temu powód

Wpływ na postrzeganie drugiego człowieka ma nie tylko wygląd i osobowość, ale również imię. Podczas gdy jedne kojarzą nam się dobrze, bo przykładowo tak samo na imię ma nasz najlepszy przyjaciel, inne mogą przyprawiać o dreszcze lub nieprzyjemne skojarzenia. Nasze imiona mogą mieć także wpływ na postrzeganie nas przez płeć przeciwną. Które z nich pociągają mężczyzn i najbardziej zapadają w ich pamięci?

Damskie imiona, które najbardziej pociągają mężczyzn

Na tej liście z pewnością nie zabrakłoby imion egzotycznych, które wyjątkowo mocno przyciągają facetów, jednak dzisiaj nie o nich. Skupmy się na bardziej popularnych w naszym kraju imionach.

Okazuje się, że panowie znacznie częściej zapamiętują imiona, które mają w sobie literę „R”. Śmiało możemy więc do nich zaliczyć takie imiona, jak Aleksandra, Roksana czy Mariola.

Dlaczego tak się dzieje? Nie da się ukryć, że litera „R” jest bardzo dźwięczna. Jeśli więc zawiera się w danym imieniu, automatycznie imię ma mocniejszy wydźwięk, a to z kolei kojarzy się mężczyznom z silnym, niezależnym charakterem, który zwykle jest dla nich pociągający.

Damskie imiona, które mężczyźni utożsamiają z romantyzmem

Wśród damskich imion są też takie, które panowie utożsamiają z ciepłem, poczuciem bezpieczeństwa i romantyzmem. I choć niektóre z nich mają w sobie literę „R”, w tym przypadku nie ma to większego znaczenia. Zaliczamy do nich Julię, Laurę, Klarę, Lenę, Zuzannę czy Lenę. Większość z nich jest wyjątkowo subtelna i kobieca, przez co tak często chwytają za serce.

Imiona, które odstraszają mężczyzn

Są też takie imiona, które podobno kojarzą się bardzo źle przedstawicielom płci przeciwnej. Mówi się jednak, że w skrajnych przypadkach panowie wręcz unikają kobiet, które je noszą. Oczywiście to tylko pogłoski i pod żadnym pozorem nie należy ich brać do siebie. Możemy do nich zaliczyć takie imiona, jak Marzena, Iwona, Andżelika, Irena czy Eliza.

Co z pozostałymi imionami? Do której listy możemy je zaliczyć?

Czy powszechne, damskie imiona, które tak często występują w polskim społeczeństwie, schodzą na dalszy plan? Czy patrząc na powyższe zestawienie, takie imiona jak Paulina, Katarzyna czy Anna nie zwracają już tak bardzo uwagi płci przeciwnej? Nic bardziej mylnego. Należy pamiętać, że imiona, z którymi mamy dobre skojarzenia, zawsze będą budzić w nas pozytywne emocje i to bez względu na to, jaki mają wydźwięk. Możemy je porównywać m.in. do bohaterów powieści, osób zasłużonych w dziedzinie sportu, muzyki czy nauki, a nawet do bohaterów bajek.

A Tobie jakie imię damskie kojarzy się najlepiej? Znalazło się na naszej liście czy może je pominęliśmy? Jeśli tak, koniecznie daj znać o tym w komentarzu.

_________________________________
*zdjęcia mają charakter poglądowy

Może Cię zainteresować

zamknij