×

Czy mężczyzna jest Tobą zainteresowany? Te 5 sygnałów daje odpowiedź na pytanie

Czy mężczyzna jest Tobą zainteresowany? To pytanie z pewnością zadaje sobie niejedna kobieta. Okazuje się, że rozpoznanie tego, czy partner chce kontynuować znajomość jest stosunkowo proste.

Czy mężczyzna jest Tobą zainteresowany?

Bardzo często zdarza się, że na początku znajomości obie strony zachowują się z pewnym dystansem, ponieważ nie są jeszcze pewne swoich uczuć. Niekiedy jednak, nawet pomimo upływu czasu niełatwo jest zrozumieć intencje mężczyzny. Dzięki tym 5 wskazówkom łatwiej jest odpowiedzieć sobie na pytanie, czy rzeczywiście mężczyzna jest nami zainteresowany, czy lepiej dać sobie z nim spokój.

#1 Nie inicjuje kontaktu równie często, co Ty

Koniecznie zastanów się, czy przypadkiem to nie Ty ciągle inicjujesz wszystkie bądź większość waszych rozmów oraz spotkań. Jeśli rzeczywiście to Ty najczęściej proponujesz interakcje z partnerem, a on jedynie zgadza się na oferowane przez Ciebie np. wyjścia do kina czy spotkania w gronie znajomych, to łatwo jest wpaść w błędne przeświadczenie, że on również pragnie budować relację. Owszem może to oznaczać jedynie, że jest bezwolnym i podatnym na sugestie człowiekiem, ale bywa również, że zwyczajnie chce z Tobą miło spędzić czas bez większych zobowiązań.

czy mężczyzna jest Tobą zainteresowany 2
Pixabay

#2 Odwołuje lub przekłada spotkania

Osoba, której się nie podobasz będzie unikała spotkań i szukała wymówek, aby nie doszły one do skutku. Jeśli partner w dniu umówionej randki tłumaczy Ci, że coś mu wypadło, na pewno nie traktuje Cię poważnie i nie planuje związku z Tobą.

#3 Ma inne plany

Może doświadczasz tego, że mężczyzna chętnie zgadza się na część Twoich propozycji, ale w kwestii innych wymiguje się bądź nie chce dać jasnej odpowiedzi. Wówczas warto rozważyć, czy przypadkiem każde z Was nie posiada zupełnie innych planów. Jeśli mężczyzna długo zastanawia się, czy towarzyszyć Ci w robieniu czegoś, co jest dla Ciebie istotne, to raczej nie pała do Ciebie uczuciem.

#4 Zapomina o istotnych dla Ciebie sprawach

Jeśli wciąż masz wrażenie, że mężczyzna po raz kolejny pyta Cię o rzeczy, o których już mu mówiłaś, to jest to wyraźny sygnał, że nie przykłada zbyt dużej wagi do tego, co mówisz. Brak zaangażowania w ważne dla Ciebie sprawy świadczy, że nie jesteś dla niego obiektem zainteresowania.

czy mężczyzna jest Tobą zainteresowany 3
Pixabay

#5 Nie przedstawia Cię znajomym i rodzinie

Jeżeli przedstawiłaś już swojego partnera rodzinie bądź znajomym, a on wcale nie chce zrobić tego samego, to najprawdopodobniej nie traktuje poważnie waszej relacji. Dostrzeżenie tego zjawiska to dobry moment, aby przestać się oszukiwać i rozważyć zakończenie związku.

Na każdym etapie związku istnieje możliwość trafnej oceny zamiarów partnera. Naukowcy non stop publikują nowe badania, które ułatwiają stwierdzenie, czy związek ma szansę przetrwać oraz jak z zachowania i gestów wyczytywać intencje drugiej osoby. Badania udowodniły, że na trwałość relacji niebagatelny wpływ ma nawet cena pierścionka zaręczynowego!

*Zdjęcia mają charakter poglądowy
Fotografie: Freepik (miniatura wpisu), Pixabay

Może Cię zainteresować

zamknij