Kategorie NewsyPolska

Czworo spadochroniarzy wpadło do Bałtyku. Pomimo podjętej reanimacji dwie kobiety zmarły

Czworo spadochroniarzy wpadło do Bałtyku w pobliżu kołobrzeskiego Podczela. Dwóch z nich samodzielnie wydostało się na brzeg. Niestety kobiety w wieku 19 i 20 lat utonęły. Prawdopodobnie przyczyną tragedii był porywisty wiatr, który zniósł skoczków w kierunku morza. Trwają czynności wyjaśniające okoliczności zdarzenia.

czworo spadochroniarzy wpadło do Bałtyku
Imgur.com

Czworo spadochroniarzy wpadło do Bałtyku

Do dramatycznego zdarzenia doszło w poniedziałek około godz. 20:00 w Kołobrzegu w województwie zachodniopomorskim. To tam na wysokości osiedla Podczele do morza wpadło czworo spadochroniarzy.

Jak później ustalono, wszyscy posiadali uprawnienia. Wystartowali z pobliskiego lotniska i mieli wylądować na plaży, ale silny wiatr zniósł ich w stronę Bałtyku. Ostatecznie wszyscy znaleźli się w morzu.

Dwóch mężczyzn wpadło do wody bliżej brzegu, więc udało im się wydostać o własnych siłach. Jednak kobiety runęły do Bałtyku znacznie dalej i ich los przez pewien czas nie był znany.

czworo spadochroniarzy wpadło do Bałtyku
Imgur.com

Akcja poszukiwawczo-ratownicza w Kołobrzegu

Do akcji zaangażowano Morską Służbę Poszukiwania i Ratownictwa oraz Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe. Wykorzystano łodzie i śmigłowiec SAR-u. Na miejscu pracowały również cztery zastępy straży pożarnej, policja oraz pogotowie.

W końcu wydobyto z morza poszukiwane kobiety i przekazano je służbom medycznym. Niestety nie udało się ich uratować.

Jak powiedział rzecznik komendanta wojewódzkiego PSP w Szczecinie Tomasz Kubiak:

Po prawie godzinnej resuscytacji krążeniowo-oddechowej, niestety, lekarz stwierdził zgon tych kobiet

czworo spadochroniarzy wpadło do Bałtyku
Imgur.com

Kołobrzeska policja ustala organizatora skoków i przebieg wydarzeń. Wyjaśnia również okoliczności tragedii, jaka dotknęła spadochroniarzy, którzy wpadli do Bałtyku.

Na razie nie wiadomo, czy były to jakieś zawody sportowe czy komercyjne skoki ze spadochronami