×

Czworo spadochroniarzy wpadło do Bałtyku. Pomimo podjętej reanimacji dwie kobiety zmarły

Czworo spadochroniarzy wpadło do Bałtyku w pobliżu kołobrzeskiego Podczela. Dwóch z nich samodzielnie wydostało się na brzeg. Niestety kobiety w wieku 19 i 20 lat utonęły. Prawdopodobnie przyczyną tragedii był porywisty wiatr, który zniósł skoczków w kierunku morza. Trwają czynności wyjaśniające okoliczności zdarzenia.

Czworo spadochroniarzy wpadło do Bałtyku

Do dramatycznego zdarzenia doszło w poniedziałek około godz. 20:00 w Kołobrzegu w województwie zachodniopomorskim. To tam na wysokości osiedla Podczele do morza wpadło czworo spadochroniarzy.

Jak później ustalono, wszyscy posiadali uprawnienia. Wystartowali z pobliskiego lotniska i mieli wylądować na plaży, ale silny wiatr zniósł ich w stronę Bałtyku. Ostatecznie wszyscy znaleźli się w morzu.

Dwóch mężczyzn wpadło do wody bliżej brzegu, więc udało im się wydostać o własnych siłach. Jednak kobiety runęły do Bałtyku znacznie dalej i ich los przez pewien czas nie był znany.

Akcja poszukiwawczo-ratownicza w Kołobrzegu

Do akcji zaangażowano Morską Służbę Poszukiwania i Ratownictwa oraz Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe. Wykorzystano łodzie i śmigłowiec SAR-u. Na miejscu pracowały również cztery zastępy straży pożarnej, policja oraz pogotowie.

W końcu wydobyto z morza poszukiwane kobiety i przekazano je służbom medycznym. Niestety nie udało się ich uratować.

Jak powiedział rzecznik komendanta wojewódzkiego PSP w Szczecinie Tomasz Kubiak:

Po prawie godzinnej resuscytacji krążeniowo-oddechowej, niestety, lekarz stwierdził zgon tych kobiet

Kołobrzeska policja ustala organizatora skoków i przebieg wydarzeń. Wyjaśnia również okoliczności tragedii, jaka dotknęła spadochroniarzy, którzy wpadli do Bałtyku.

Na razie nie wiadomo, czy były to jakieś zawody sportowe czy komercyjne skoki ze spadochronami

Może Cię zainteresować

zamknij