×

Czwarta ofiara koronawirusa w Polsce. Jest też 21 nowych przypadków zakażenia, o czym na Twitterze poinformowało Ministerstwo Zdrowia. Najwięcej chorych z tej grupy zdiagnozowano w województwie łódzkim.

21 nowych przypadków zarażenia koronawirusem

Niespełna dwie godziny temu dowiedzieliśmy się, że minister środowiska ma koronawirusa, a już docierają do nas informacje o kolejnych przypadkach zakażenia w Polsce.

Obecnie mamy 177 zarażonych oraz 4 ofiary śmiertelne. Ministerstwo Zdrowia poinformowało o nowych przypadkach koronawirusa na Twitterze:

Mamy 21 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą 10 osób z woj. łódzkiego, 5 osób z woj. mazowieckiego, 3 osób z woj. dolnośląskiego, 1 osoby z woj. lubelskiego, 1 osoby z woj. wielkopolskiego, 1 osoby z woj. podkarpackiego. Pacjenci są w stanie stabilnym. Jednocześnie z przykrością informujemy, że w szpitalu w Łańcucie (woj. podkarpackie) zmarła czwarta osoba zakażona koronawirusem.

Czwarta śmiertelna ofiara koronawirusa w Polsce

Ministerstwo Zdrowia poinformowało, kim była czwarta ofiara koronawirusa w Polsce. Okazuje się, że mężczyzna miał choroby współistniejące, które doprowadziły do jego śmierci:

To 67-letni mężczyzna, który od początku był w stanie ciężkim i miał choroby współistniejące. W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem: 177/4 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

Koronawirus – zamknięcie granic

Granice naszego kraju zamknięto na 10 dni dla cudzoziemców. Jednak polscy obywatele mogą teraz wrócić do kraju, ale będą musieli przejść 14-dniową kwarantannę.

Zawieszone zostają połączenia zarówno lotnicze, jak i kolejowe. Będzie jednak działał transport cargo. Nie trzeba się martwić o dowóz towaru do naszego kraju. Te działania mają wspomóc walkę z rozprzestrzeniającym się koronawirusem.

Rząd jest świadomy, że liczba chorych będzie się jeszcze zwiększać. Jednocześnie premier Morawiecki, jak i minister zdrowia podkreślają, że postawa Polaków w tym trudnym czasie jest bardzo dobra.

Źródła: twitter.com
Fotografie: Pixabay

Może Cię zainteresować