×

„Człowiek Kremla” nie żyje. Zginął na wschodzie Ukrainy

Były deputowany ukraińskiej Rady Najwyższej znany jako „Człowiek Kremla” nie żyje. O śmierci prorosyjskiego polityka Dawyda Żawniji, który zginął na wschodzie Ukrainy, niedaleko elektrowni jądrowej w Enerhodarze, poinformowała agencja Unian.

„Człowiek Kremla” nie żyje

Anton Heraszczenko, doradca ukraińskiego ministra spraw wewnętrznych, przekazał do publicznej informacji, że nie żyje Dawyd Żawnija znany jako „Człowiek Kremla”. Zginął w wyniku ostrzału artyleryjskiego w tzw. szarej strefie (teren będący poza kontrolą obu stron konfliktu) nieopodal punktu kontrolnego Rosjan w obwodzie zaporoskim. Dokładny przebieg zdarzeń związany ze śmiercią „Człowieka Kremla” nie jest znany.

W tej całej historii jest więcej pytań niż odpowiedzi, zwłaszcza co on tam robił, w tej szarej strefie

– stwierdził Heraszczenko.

Kim był Dawyd Żawnija?

Dawyd Żawnija to były deputowany ukraińskiej Rady Najwyższej. W latach 2002-2005 zasiadał w Radzie Najwyższej z ugrupowania Blok Nasza Ukraina założonego przez Wiktora Juszczenkę. Następnie pełnił funkcję ministra ds. nadzwyczajnych. W ostatnich latach coraz częściej oskarżano go o kontakt z Rosją, przez co jest powszechnie uważany za zdrajcę narodu. Stąd też przydomek „człowiek Kremla”. Co więcej, „miał obywatelstwo rosyjskie i był nieoficjalnym przedstawicielem Rosatomu”.

„Duch Kijowa” nie żyje. Dopiero teraz ujawniono tożsamość ukraińskiego pilota.

Źródła: www.planeta.pl
Fotografie: Twitter (miniatura wpisu), twitter.com

Może Cię zainteresować

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
zamknij