×

„Człowiek drzewo” ma wstrząsającą prośbę do swoich lekarzy. Nie wytrzymuje już bólu

Abul Bajandar cierpi na rzadką chorobę genetyczną, której zawdzięcza przydomek „Człowiek drzewo”. Jego stopy i ręce pokrywają ogromne narośle. Ostatnio przyznał, że ból jest nie do zniesienia i jest gotowy na wszystko, żeby się go pozbyć. Teraz poprosił lekarzy o podjęcie drastycznych kroków.

„Człowiek drzewo” cierpi praktycznie od urodzenia

28-latek choruje na dysplazję Lewandowsky’ego-Lutza, czyli chorobę skóry o podłożu genetycznym. Jego kończyny są pokryte olbrzymimi, stwardniałymi naroślami, które przypominają korę drzewa. W przypadku Abula Bajandra z Bangladeszu, leczenie schorzenia przypomina walkę z wiatrakami.

Mężczyzna był leczony operacyjnie od 2016 roku. Od tej pory przeszedł 25 operacji usuwania narośli. Wydawało się, że jest na najlepszej drodze do powrotu do normalnego życia, niestety w maju 2018 roku choroba powróciła. Załamany 28-latek uciekł z kliniki.

„Człowiek drzewo” ma dramatyczną prośbę

Ponownie trafił do szpitala w styczniu bieżącego roku, ponieważ jego stan się pogorszył. Teraz odczuwa tak ogromny ból, że poprosił o coś przerażającego:

Nie mogę już znieść bólu. Nie mogę spać w nocy. Poprosiłem lekarzy, żeby odcięli mi ręce, abym mógł przynajmniej poczuć ulgę

O prośbie chorego mężczyzny wypowiedział się doktor Samanta Lal Sen, główny chirurg plastyczny szpitala Dhaka Medical College w Bangladeszu:

Abul Bajandar wyraził swoją osobistą opinię. Ale my zrobimy to, co będzie dla niego najlepszym rozwiązaniem

Lekarze zadecydują o jego losie w przyszłym tygodniu

Nad stanem i wyborem leczenia dla 28-latka będzie za tydzień obradowało konsylium złożone z siedmiu lekarzy. Dobrą wiadomością jest, że Abul Bajandar nie musi martwić się o koszty pobytu w klinice i zabiegów. Po tym jak jego historię opisywały wszystkie największe światowe media, premier Bangladeszu zagwarantował mu darmowe leczenie.

Może Cię zainteresować

zamknij