Często pomijany w trakcie sprzątania. W każdej łazience powinien błyszczeć

  Często pomijany w trakcie sprzątania. W każdej łazience powinien błyszczeć

  Jak skutecznie pozbyć się kamienia z kranu?
  Jak skutecznie pozbyć się kamienia z kranu?
  Źródło zdjęć: © Adobe Stock | VERSHININ EVGENII
  23.02.2024 14:11

  Sprzątanie łazienki to zajęcie, które wymaga sporo sił i nakładu czasowego. Należy mieć na uwadze, że powierzchowne przetarcie nie jest wystarczające, aby zlikwidować wszelkie naloty, zanieczyszczenia i bakterie. Z całą pewnością wielu ludzi nie zastanawia się nad stanem czystości tego miejsca.

  Jeżeli wydaje Ci się, że do uprzątnięcia baterii w łazience potrzebujesz jedynie parę chwil, prawdopodobnie do tej pory sprzątałaś ją jedynie pobieżnie. Większość z nas podchodzi do tego obowiązku z niewielkim zapałem, a większość uwagi jest skupiona na wannie, kabinie prysznicowej czy toalecie. W baterii, jednak, znajdują się elementy, które powinno się systematycznie czyścić.

   Jak poprawnie wyczyścić kran w łazience?

  Coraz więcej ludzi decyduje się na baterie z perlatorem, mające specjalne sito obniżające zużycie wody. Jest to bardzo przyjazny dla środowiska typ armatury łazienkowej, ale perlator, składający się z metalowego pierścienia i sita z małymi oczkami, jest często pomijany podczas sprzątania, a to właśnie na nim osadza się dużo kamienia.

  Kontynuacja artykułu po materiale wideo

  W związku z tym, aby przeciwdziałać nagromadzeniu się kamienia, powinniśmy pamiętać o dokładnym czyszczeniu baterii co najmniej raz na miesiąc. W ten sposób zapobiegniemy nie tylko gromadzeniu się zanieczyszczeń, ale także sprawimy, że perlator będzie działał poprawnie, a przepływ wody nie będzie zablokowany. Oczywiście do oczyszczenia perlatora i sita można użyć wody z octem, ale istnieje metoda bardziej skuteczna.

  Jak pozbyć się kamienia z kranu?

  Nie musisz używać specjalistycznych środków do czyszczenia perlatora i sita w baterii. Potrzebny jest produkt, który jest dostępny w większości domostw. Jeśli go u siebie w kuchni nie posiadasz - nic straconego - zakupisz go w najbliższym supermarkecie za około 2 zł.

  Do oczyszczenia baterii z kamienia, wystarczy odkręcić perlator przy pomocy klucza regulowanego, przelać jedną porcję kwasku cytrynowego do miseczki i zalać gorącą wodą. Następnie zanurzaj w naczyniu sito i perlator z baterii na około 20 minut. Po tym czasie precyzyjnie umyj i wysusz do sucha umyte elementy, a następnie zainstaluj ich ponownie w umywalce.

  Źródło artykułu:WP Kobieta
  Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
  Zobacz także