×

Czerwony grzyb nad Ukrainą. W sieci pojawiło się mrożące krew w żyłach nagranie

Czerwony grzyb nad Ukrainą nie może zwiastować nic dobrego. Za mrożącym krew w żyłach widokiem stoją Rosjanie, którzy ostrzelali cysternę z kwasem azotowym w okolicach miasta Rubiżne. O zdarzeniu poinformował w sobotę szef władz tego regionu Serhij Hajdaj. W sieci pojawiły się natomiast przerażające nagrania ukazujące gęste kłęby czerwonego dymu.

Rosjanie ostrzelali zbiornik z kwasem azotowym

Na początku kwietnia Rosjanie ostrzelali zbiornik z kwasem azotowym w miejscowości Rubiżne w Ukrainie. W związku z poważną sytuacją i zagrożeniem dla zdrowia a nawet życia, szef obwodu i przedstawiciel miasta Serhij Hajdaj, zaapelował do mieszkańców o niewychodzenie ze schronu, zamknięcie drzwi i okien. Mieszkańcy mieli nałożyć także maseczki ochronne, które miałyby zminimalizować ilość wdychanych, szkodliwych substancji, a tym samym zapobiec m.in. obrzękowi i zapaleniu płuc.

Czerwony grzyb nad Ukrainą

W minioną sobotę, 9 kwietnia, Serhij Hajdaj informował o walkach ulicznych w Popasnej i Rubiżnem w obwodzie ługańskim na wschodzie Ukrainy. Zagrożenie było na tyle duże, że służby ratownicze nie mogły przedostać się do niektórych dzielnic. Podczas wymiany ognia doszło do ostrzału cysterny z kwasem azotowym.

Znowu atak chemiczny! W okolicach Rubiżnego orki (Rosjanie) znowu trafiły w cysternę z kwasem azotowym!

– napisał Hajdaj na Facebooku, który po raz kolejny zaapelował o nie wychodzenie ze schronów i zamykanie okien oraz drzwi.

Nad miastem momentalnie zaczęły unosić się kłęby gęstego, czerwonego dymu. W sieci pojawiły się teraz kolejne nagrania. Wyglądało to naprawdę przerażająco!

Źródła: wiadomosci.onet.pl

Może Cię zainteresować

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
zamknij