×

Fryzjerka zauważa niepokojącą zmianę na głowie klientki. Jej spostrzegawczość ratuje kobiecie życie

Kiedy Eileen Korey z Lakewood umówiła się na wizytę do fryzjera, chciała tylko odświeżyć kolor włosów. Nie spodziewała się, że z salonu wyjdzie zasmucona i zaniepokojona. Kari Phillips, jak przystało na specjalistkę, zaczęła najpierw od oceny włosów. Wstępnie uzgodniły, jaka fryzura i odcień pasowałby do kobiety najbardziej i zaczęła rozczesywanie włosów. Już po chwili odkryła coś niepokojącego.

Eileen przychodzi do mnie regularnie i zdążyłyśmy się polubić. Znam jej włosy i skórę głowy, dlatego zaniepokoiłam się, gdy zobaczyłam dziwnego 'pieprzyka' między włosami.

Podejrzane znamię?

Fryzjerka zapytała swoją długoletnią klientkę, czy nie uderzyła się w głowę, albo czy nie zdrapała jakiegoś pieprzyka. Gdy Eileen zaprzeczyła, Kari od razu zrobiła zdjęcie, aby pokazać o co jej chodzi i co widzi. Na głowie widać dokładnie znamię o średnicy około 2 cm i nieregularnym kształcie. Obie kobiety były zdziwione tym odkryciem, ponieważ ostatnio widziały się trzy tygodnie temu i żadna z nich tego nie zauważyła. Eileen nie miała zamiaru czekać i od razu udała się do lekarza.

W czasie badania usłyszała to, czego bała się najbardziej: czerniak złośliwy. Był w bardzo wczesnym stadium. Kobieta jest w trakcie leczenia i ma 90% szans na to, że uda jej się wygrać z chorobą.

Podstępna choroba

Rak skóry niestety bardzo często doprowadza do śmierci, ponieważ chory rozpoznaje go za późno. Jednak, gdy wykryje się go stosunkowo wcześnie, są wysokie szanse na wyleczenie – tak jak w przypadku Eileen.

Dzięki Bogu, że akurat wtedy wybrałam się do fryzjera i w miarę szybko udało się to odnaleźć…

Jeśli widzisz na swoim ciele podejrzane znamiona, bezwzględnie udaj się do lekarza. Nie czekaj!

Może Cię zainteresować

zamknij