×

Czeka nas zima trzydziestolecia! Meteorolodzy ostrzegają przed „syberyjskimi mrozami”

Nadchodzące prognozy nie napawają optymizmem osób, które lubią ciepło. Czyżby czeka nas zima trzydziestolecia?

Czeka nas zima trzydziestolecia?

Synoptycy oceniają, że istnieje spora szansa na zimę trzydziestolecia. Eksperci AccuWeather twierdzą, że temperatura w Polsce będzie bardzo nierównomierna. Na mróz i śnieg muszą przygotować się głownie mieszkańcy wschodnich województw. A wszystko za sprawą zimnego wiatru prosto z mroźnej Syberii.

Zespół, kierowany przez Marka Saundersa, profesora prognoz klimatu na University College London, powiedział The Sunday Times:

Oznaczałoby to, że temperatura w środkowej Anglii od stycznia do lutego 2020 roku będzie najzimniejsza od 2013 roku. Byłby również klasyfikowany od stycznia do lutego 2020 r. Jako siódma najzimniejsza zima w ciągu ostatnich 30 lat.

Europa zostanie podzielona na 4 strefy temperatury i Polska znajdzie się w zasięgu mrozów.

Powrót bestii

Bestia ze Wschodu to określenie, jakiego użyli meteorolodzy do nazwania pogody, która w tamtym roku pokryła Wielką Brytanię śniegiem. Skąd ta nazwa? Zasadniczo dlatego, że mroźną pogodę należy kojarzyć z Rosją. Wiatry z Syberii napływały ze wschodu, powodując gwałtowny spadek temperatury – nawet dzienne temperatury walczyły o wzrost powyżej zera. Spowodowało to powszechne zakłócenia wielu aspektach życia codziennego oraz ogromne straty materialne. Z kolei firmy wodociągowe miały olbrzymie problemy z dostawą wody. W wyniku pogody w tamtym roku, życie straciło 17 osób, w tym siedmioletnia dziewczynka.

Zimny listopad

Listopad przywitał nas sporymi spadkami temperatur i koniecznością korzystania z odzieży zimowej. Początek listopada minie pod znakiem pogody niżowej. Oznacza to przewagę dużego zachmurzenia, okresami będą występować opady deszczu. Termicznie będzie nadal dość ciepło, ale pod koniec tygodnia zbliżymy się do normy dla pierwszej dekady listopada. Pogoda będzie więc typowo jesienna. Jak widać, front „Jarosław” był początkiem drastycznych zmian w pogodzie. Dziś pogoda ma utrzymać się na optymalnym poziomie, jednak warto zabrać ze sobą parasol. Amerykańscy i brytyjscy meteorolodzy twierdzą, że w grudniu będziemy mieli dosłownie załamanie pogody. Temperatury spadną do minus 20 stopni Celsjusza. Na poprawę pogody przyjdzie nam poczekać do lutego 2020 roku.

Jesteście fanami śniegu i niskich temperatur?

Źródła: www.thesun.co.uk, www.planeta.pl
Fotografie:

Polecane

Może Cię zainteresować