×

„Czarodziejka z księżyca” na Netflixie. Nowy film już niedługo na platformie!

„Czarodziejka z księżyca” na Netflixie! Kultowy serial z lat 90. powraca w formie filmu pełnometrażowego. Co wiadomo o najnowszej produkcji? I kiedy odbędzie się premiera na znanej platformie?

Kultowa seria z lat 90. ocenzurowana

„Czarodziejka z Księżyca” zadebiutowała w 1991 roku w formie mangi autorstwa japońskiej rysowniczki Naoko Takeuchi. Tytuł szybko dorobił się serialowej adaptacji, dzięki czemu zyskał popularność na całym świecie. Do dziś ma swoich wiernych fanów.

W serialu śledziliśmy losy Czarodziejek, których imiona pochodzą od księżyca (Czarodziejka z księżyca) i nazw planet Układu Słonecznego (Czarodziejka z Markurego, Czarodziejka z Marsa, itd.). Bronią one swoje królestwo, które znajduje się w Układzie Słonecznym, przed wszelkimi siłami zła. W produkcji zawarto sporo wątków feministycznych, LGBT, ale i nagości oraz przemocy.

W Polsce pierwszy odcinek został wyemitowany przed Polsat 6 września 1995 r. Na naszych małych ekranach pojawiło się 5 serii tej opowieści – w sumie 200 odcinków. Jednakże trzy z nich zostały ocenzurowane (nr 45, 46 i 133). Dlaczego? Odpowiedź jest prosta – włodarze stacji uznali je za zbyt brutalne, a także przedstawione treści miałyby obrażać uczucia katolików.

W Polsce nie wyemitowano dwóch ostatnich odcinków pierwszego sezonu, które pokazywały śmierć wojowniczek oraz epizod 133, w którym pojawiła się postać zakonnicy opętanej przez demona. To były lata dziewięćdziesiąte, do religii wciąż podchodziło się w bardzo ostrożny sposób. Dzisiaj widok opętanej zakonnicy w filmie czy serialu nie wzbudza zgorszenia

– wyjaśniła blogerka Kawaii Queen Magdalena w rozmowie z portalem natemat.pl.

Co ciekawe, Japonia to jedyny kraj, który w żadnym stopniu nie ocenzurował serialu. Najwięcej pracy w zmiany włożyli Amerykanie, którzy usunęli sceny przemocy, nagości, a także ukryli wątki LGBT. Nie podjęto tam nawet próby „naprawienia” ostatniej serii, dlatego nigdy jej tam nie wyemitowano.

Czarodziejka z księżyca na Netflixie
Twitter

„Czarodziejka z księżyca” na Netflixie

Od czasu serialu powstało jeszcze kilka filmów fabularnych, osadzonych w świecie Czarodziejek. Ostatni z nich pojawił się na ekranach w 1995 roku. Dopiero w styczniu 2021 roku w japońskich kinach pojawił się nowy, pełnometrażowy film o Czarodziejce z Księżyca i jej towarzyszkach.

Jak podają zagraniczne serwisy, produkcja jest bezpośrednią kontynuacją wątków z serialu „Sailor Moon Crystal”, emitowanego od 2014 roku. Sam film został podzielony na dwie części, które miały oddzielne premiery. Za reżyserię odpowiada Chiaki Kon, a scenariusz napisał Kazuyuki Fudeyas z pomocą autorki mang, Naoko Takeuchi.

Bardzo długo nie było wiadomo, czy produkcję będzie można obejrzeć legalnie w Polsce. Jednakże prawa do światowej dystrybucji kupiła platforma Netflix i to właśnie tam będzie można obejrzeć nowe przygody „Czarodziejki z księżyca”. Zarys fabuły przedstawia się następująco:

Jest kwiecień, wiśnie kwitną, a Tokio zbiera się do świętowania największego zaćmienia Słońca w tym stuleciu. Gdy Księżyc zaczyna przesłaniać Słońce i stopniowo zabierać światło, spowijając wszystko w mroku. Wtedy Usagi i Chibi-Usa spotykają Pegaza, który poszukuje Wybranej, która będzie mogła zdjąć z niego czar Złotego Kryształu. W tym samym czasie tajemnicza trupa cyrkowa – Cyrk Martwego Księżyca – pojawia się w mieście, rozsiwewając po mieście potwory rodem z koszmaru, znane jako Lemury. Ich planem jest zdobyć legendarny Srebrny Kryształ, dzięki któremu zdobętą włądzę nad Księżycem i Ziemią, a następnie całym wszechświatem.

Film „Sailor Moon Eternal” ma być dostępny na Netflixie już 3 czerwca. Poniżej można obejrzeć zwiastun produkcji.

Źródła: noizz.pl, natemat.pl, www.onet.pl, pl.wikipedia.org
Fotografie: Twitter (miniatura wpisu), Twitter

Może Cię zainteresować