×

Czarne audi krąży pod szkołą podstawową. Ktoś zaczepia dzieci i zaprasza do auta

Niepokojące doniesienia z woj. mazowieckiego. Czarne audi krąży pod szkołą podstawową w małej miejscowości i zaczepia dzieci. Kierowca proponuje cukierki i zachęca, żeby wsiąść do samochodu. Uważajcie! I ostrzeżcie znajomych.

Czarne audi krąży pod szkołą

Mieszkańcy małej wsi Borawe, położonej między Ostrołęką a Ostrowią Mazowiecką, od kilku dni żyją w strachu. To przez tajemniczy czarny samochód, który pojawił się w okolicy. Maluchy które uczęszczają do okolicznych szkół podstawowych, opowiadają, że pojazd pojawia się pod szkołą, a kierowca próbuje wabić dzieci. Częstuje je cukierkami, pokazuje karciane sztuczki i zaprasza do samochodu.

Czarne audi krąży pod szkołą podstawową
Facebook

Dzieci poskarżyły się rodzicom, a ci przedstawili sprawę władzom szkoły.

Dostaliśmy niepokojące sygnały od mieszkańców, że od kilku dni samochód na obcych numerach rejestracyjnych jeździ po Borawem.(Marka samochodu Audi A4 Allroad) W ostatnich dniach pod szkołami z naszego powiatu miało miejsce zaczepianie dzieci , dawanie cukierków, pokazywanie sztuczek karcianych a na końcu zapraszanie do samochodu. ( Informacje z innych miejscowości).

– czytamy w komunikacie na Facebooku.

W dalszej części dyrekcja szkoły apeluje:

Proszę uczulić dzieci, żeby uważały i przypomnieć, jak mają zachować się w sytuacji, gdy będą zaczepiane przez obcego. Poproszę również o czujność i o zwrócenie uwagi, czy nie dzieje się nic niepokojącego.

Dyrektor szkoły zaalarmował policję

Jak informuje portal moja-ostroleka.pl, dyrekcja zareagowała szybko. Krzysztof Dawid, dyrektor Szkoły Podstawowej w Borawem o sprawie poinformował policję i władze gminy. Zorganizował również zajęcia z policjantami, podczas których uczniowie dowiedzieli się, jak się zachowywać w kontaktach z nieznajomymi.

Informację o podejrzanym samochodzie, który krąży w okolicach szkoły otrzymaliśmy od rodziców. Zgłosiłem sprawę na policję. Poinformowałem urząd gminy. Dziś od samego rana trwają spotkania uczniów z policjantem, który wyjaśnia im zasady bezpiecznego zachowania podczas kontaktów z nieznajomymi

– poinformował dyrektor placówki w rozmowie z portalem.

Policjanci są w stałym kontakcie z dyrekcją szkoły. Dziś dzielnicowi przeprowadzili spotkania profilaktyczne ze wszystkimi uczniami placówki na temat kontaktów z osobami obcymi. Funkcjonariusze w trakcie pogadanek wskazali właściwy sposób zachowania w przypadku napotkania tego rodzaju sytuacji

– dodaje rzecznik policji kom. Tomasz Żerański.

Warto pozostać czujnym, ponieważ spłoszony kierowca może udać się w inne rejony, gdzie będzie kontynuował próby wabienia dzieci.

Fotografie:

Może Cię zainteresować

zamknij