×

Łowili ryby w Wiśle, gdy nagle czarny potok zaczął wlewać się do rzeki. Nagrali to

Pewien użytkownik Facebooka dodał na swoim profilu film, który poruszył odbiorców. Mężczyzna wybrał się na ryby, ale nie zastał rzeki, do której zawsze był przyzwyczajony. Jego oczom ukazało się zupełnie coś innego…

Wspomnianą rzeką jest Wisła, a to „coś” nienormalnego, co do niej wpływało, wyglądało jak smoła, która z impetem wpadała do rzeki

Wędkarz po chwili, gdy tylko zobaczył, co się dzieje, od razu zaczął kręcić. „Tak się niszczy polskie rzeki” – mówił sam do siebie, gdy telefonem nagrywał czarną maź wpadającą do rzeki.

Czarnej substancji było tak dużo, że razem z rwącą rzeką wpadała do Wisły

Wędkarz zaczął rozmawiać z drugim i ustalili, że trzeba natychmiast powiadomić służby o tym incydencie. Jednak, gdy użytkownik Facebooka umieścił film na swoim koncie, można było wywnioskować, że nikt nie zareagował na ich alarmy. Taki opis pojawił się przy nagraniu:

Tak się niszczy polskie rzeki – Wisła – Bieruń – woda z KWK Piast – tragedia. Służby nie reagują to może PZW by się zainteresowało?

https://www.facebook.com/ml.baits.7/videos/452578062251760/

Pod filmem momentalnie rozszalała dyskusja. Komentujący pisali, że ich zdaniem ta „czarna woda” pochodzi z pobliskiej kopalni. Gazeta.pl, która opublikowała nagranie, dowiedziała się, że czarna substancja wcale nie musi pochodzić ze wspomnianej kopalni. Na miejscu bowiem pojawił się ktoś z Bieruńskiego Przedsiębiorstwa Inżynierii Komunalnej i ta osoba powiadomiła o tym, że czarna woda nie stanowi żadnego zagrożenia, a była wypompowywana z czystą wodą. Mężczyzna podkreślał, że to tylko takie zabarwienie. Myślicie, że można wierzyć takim zapewnieniom?

W każdym razie nagranie wygląda dość przerażająco…

Może Cię zainteresować

zamknij