×

Cyklon Georgina zbliża się do Polski. Będzie miał ogromny wpływ na pogodę

Cyklon Georgina zbliża się do Polski. Znacząco wpłynie na pogodę w całym kraju, szczególnie w południowych rejonach. Czego możemy się spodziewać?

Burze, ulewy, podtopienia

Cyklon Georgina dotrze do zachodniej Europy już w najbliższych godzinach. W związku z tym, mieszkańcy Irlandii i Anglii mogą się spodziewać burz, ulew i wichur. Będą one bardzo silne. Istnieje nawet ryzyko wystąpienia powodzi błyskawicznej.

Oprócz tego strefy frontowe, wynikające z cyklonu Georgina, przyniosą opady deszczu, burze i wichury między Półwyspem Iberyjskim a Wyspami Brytyjskimi

– informuje portal dobrapogoda24.pl.

Fatalnej pogody można się spodziewać także w Hiszpanii, Portugalii i Francji. Według prognoz, cyklon Georgina będzie mocno oddziaływał na pogodę w Europie do 23 października.

Cyklon Georgina zbliża się do Polski

Najpierw fala ciepła, potem znaczy spadek temperatury — 20 października w wielu miejscach pojawiły się poranne przymrozki. Najniższą temperaturę odnotowano w Szczecinku, gdzie termometry wskazały -2,5 stopnia. A co nas czeka w kolejnych dniach?

Cyklon Georgina wpłynie również na pogodę w kraju. Co ciekawe, to dzięki niemu do Polski powróci… „babie lato”.

Nocne oraz poranne przymrozki mają utrzymać się w Polsce do jutra, a więc do piątku 21 października. Ale tuż przed weekendem do kraju znów zaczną napływać ciepłe masy powietrza i to właśnie dzięki wspomnianemu cyklonowi. Ci, którzy mieli nadzieję, że „babie lato” jeszcze da o sobie znać, nie rozczarują się. W najbliższych dniach termometry wskażą około 16-21 stopni Celsjusza.

Niedziela w większości województw będzie słoneczna i ciepła. Jedynie w okolicy Suwałk (polski biegun zimna) oraz w regionach podgórskich, temperatura tylko nieznacznie przekroczy 10 stopni powyżej zera.

Warto zatem skorzystać z ciepłego weekendu i słonecznej niedzieli. Od poniedziałku prawdopodobnie znów będzie nieco chłodniej.

Fotografie: Źródło: WXCHARTS (miniatura wpisu),

Może Cię zainteresować

0
Would love your thoughts, please comment.x