×

Cyklon Bennet nie miał litości. Pierwsza „wiosenna” wichura wyrządziła mnóstwo szkód

Wczoraj pisaliśmy o ostrzeżeniu pierwszego i drugiego stopnia, które wydał Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Zgodnie w przewidywaniami nad Polskę miał nadciągnąć cyklon Bennet, który przemieścił się znad Atlantyku w kierunku Skandynawii. Spowodował ocieplenie również w naszym kraju. Niestety, nad morzem różnica temperatur pomiędzy dwoma frontami powietrza spowodowała silną wichurę (może w porywach osiągać prędkość 110 km/h), która w konsekwencji zawitała do Polski i wyrządziła sporo szkód.

Interwencje strażaków

Po godzinie 14.00 strażacy ze Szczecina i okolic mieli pełne ręce roboty. W sumie dostali ponad 50 zgłoszeń. Byli zmuszeni usunąć kilkadziesiąt powalonych drzew, sprawdzić zniszczone przez konary drzew samochody, a także pomóc w naprawie zerwanej trakcji tramwajowej.

Na szczęście nikomu nic się nie stało – powiedział PAP rzecznik prasowy komendanta wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej w Szczecinie mł. kpt. Tomasz Kubia

Tymczasem do sieci trafiły już pierwsze zdjęcia, na których możemy zobaczyć, jak wiele szkód wyrządziła wichura.

Czy to już koniec niebezpiecznej wichury?

Wszystko wskazuje na to, że tak. Synoptycy ostrzegali bowiem, że wichury mają ustąpić we wtorek rano. Pamiętajmy jednak o zachowaniu ostrożności i śledzeniu komunikatów pogodowych.

Może Cię zainteresować

zamknij