×

Cukierki z Putinem zawierające wódkę. Zaskakujący prezent świąteczny dla dzieci z Syberii

Rosja to jednak „stan umysłu”. Dzieci w świątecznych paczkach znalazły cukierki. Jednak nie były to zwykłe słodycze, a takie z portretem Vladimira Putina, nadziewane wódką!

Cukierki z Putinem zawierające wódkę 1
Twitter

Cukierki z Putinem zawierające wódkę

W noworocznym podarunku dla dzieci znaleziono niezwykłe słodycze. Mieszkańcy Omska byli w szoku, gdy znaleźli portret prezydenta Władimira Putina na opakowaniu słodyczy. O całym zajściu poinformowało Radio Swoboda, podając za źródło social media. Zdjęcie pojawiło się na grupie  „Revizorro Omsk” w sieci społecznościowej VKontakte przez użytkownika Anton, dodając, że boi się spróbować tych słodyczy. Skład produktu obejmuje m.in. wódkę i paprykę chili. Okazuje się, że producent tychże cukierków ma w swoim asortymencie wiele innych, zaskakujących produktów.

Produkt krajowy

Cukierki „President” produkuje się w firmie „G.C. – Golden Candies” z Petersburga.  „Putin” jednak swoje kosztuje – za kilogram zapłacimy 2850 rubli, co na polskiego złotego oznacza ok. 176 zł. Opis słodyczy na stronie internetowej firmy mówi, że definiują one cechy charakteru głowy państwa i znajdują one odzwierciedlenie w truflach:

Panowanie nad sobą, spokój i charyzma wyrażone są ciepłą nutą imbiru w aksamitnym wypełnieniu trufli, bezstronności, nieprzewidywalności i dowcipu – w odkrywającej ostrości papryczek chili.

Cukierki z Putinem zawierające wódkę
Golden Candies

Cukierki z Putinem zawierające wódkę to nie jedyne wyjątkowe łakocie. Ten sam producent wraz ze słodyczami na cześć rosyjskiego prezydenta produkuje, słodycze z portretami innych „liderów”. Zobaczymy m.in. Włodzimierza Lenina, Jurija Gagarina i Katarzyny II. Jak na razie prezenty świąteczne to jedyne cukierki z Putinem, bo dzieci chyba nie były gotowe na spotkanie ze „wspaniałym” towarzyszem Leninem. Józefa Stalina jeszcze nie dodano do oferty. Twórca komunizmu opisano równie ciepłymi słowami jak obecną głowę państwa Rosyjskiego:

Lenin jest symbolem epoki. To kilka pokoleń naszego kraju, dla których szkarłatny kolor jest związany z pionierskim krawatem, to jest nasze dzieciństwo i młodość, kiedy uczono nas bycia dobrym, studiowania i pracy dla dobra naszej Ojczyzny.

Cukierki z Putinem zawierające wódkę
Golden Candies

Ciężko nazwać to wymarzonym prezentem świątecznym w szczególności dla dzieci. A czy wy mielibyście odwagę spróbować „Putina”? ?

Źródła: thesaxon.org, www.tvp.info, www.tokfm.pl, www.svoboda.org
Fotografie: Twitter (miniatura wpisu), Twitter , Golden Candies

Może Cię zainteresować

zamknij