×

11 niesamowicie pięknych miejsc, o których turyści nie mają pojęcia. Wyglądają jak z bajki!

Na świecie jest tyle niepowtarzalnych miejsc, które warto byłoby zobaczyć choć raz w życiu. Cudowne lasy, przepiękne morza, ukryte plaże i majestatyczne zamki. Niestety będąc w danym kraju, nie zawsze mamy pojęcie o większości miejsc z tego obszaru. Dzięki tym zdjęciom dowiesz się, że nasza planeta jest po prostu cudowna, a niektóre fotografie będą wyglądać jak z baśni!

1. Blagaj, Bośnia i Hercegowina

Blagaj to malutka wioska położona wśród małych wodospadów i otoczona lazurowymi wodami. Przytulne białe domy i klasztor położone są na cudownym urwisku, które zapiera dech w piersiach.

Blagaj

2. Huacachina, Peru

To miasto to oaza w środku ogromnej pustyni. Droga od Limy, stolicy Peru, do tego pięknego miejsca trwa 5 godzin. Populacja miasta wynosi około 200 osób.

3. Jezioro Hillier, Australia

Wystarczy wyobrazić sobie, piaszczyste plaże otoczone przez lasy eukaliptusowe… Brzmi cudownie, a dostać się tam można tylko samolotem. Miejsce zostało odkryte w 1802 roku i zachwyca swoim kolorem przez cały rok. Zakłada się, że kolor zawdzięcza niektórych glonom i mikroorganizmom, ale późniejsze badania tego nie potwierdziły.

Naturally-Pink-Lake-Hillier-Australia

4. Ukryta plaża, Marieta Islands, Meksyk

Czysta woda i różnorodne ptactwo to synonimy tego miejsca. Można dostać się do tego wyjątkowego miejsca tylko łódką. Przez kilka minut samotnej żeglugi przez jaskinie, w końcu trafia się na cudowną plażę.

iemai: Hidden Beach on Marieta Islands, off the coast of Puerto Vallarta, Mexico

5. Popeye Village, Malta

Zbudowane w 1980 roku urocze drewniane domki powstały na potrzeby musicalu Popeye w latach osiemdziesiątych. Obecnie jest to ośrodek z parkiem rozrywki, rejsami po zatoce i wspaniałymi widokami. Wnętrza niektórych domów są wciąż urządzone w taki sam sposób, jak podczas kręcenia filmu.

Popeye Village, Malta

6. Dongchuan, Chiny

Dongchuan Red Soil jest górzystą doliną na południowym zachodzie Kunming, stolicy prowincji Yunnan. Ze względu na oddalenie od infrastruktury to miejsce nie znajduje się na mapie turystycznej Chin. Odkryto je w połowie lat dziewięćdziesiątych. Faliste krajobrazy, przypominające kołdrę, są brązowo-czerwone ze względu na wysokie stężenie minerałów i skamieniałości.

The Red Land 紅土地之行

7. Wyspa Flores, Portugalia

Wyspa Flores znajduje się na liście światowego dziedzictwa UNESCO. Jest to park narodowy o wyjątkowej florze i faunie. Znajduje się w najbardziej zachodnim punkcie wysp w pobliżu wybrzeża Portugalii. Gorące źródła, laguny, pola ryżu, jeziora, wulkany i jaskinie. Cudo!

flores_1959_ACS_5471

8. Drzwi do piekła (Darvaza Crater), Turkmenistan

Ten ogromny krater ma średnicę około 60 metrów i głębokość 20 metrów! Miejscowi nazywają to miejsce „drzwiami do piekła”. Raz, geologowie przypadkowo odkryli jaskinię z ogromnymi rezerwami gazu ziemnego. W celu uniknięcia szkodliwych skutków dla ludzi i zwierząt gaz został spalony. Po kilku dniach pożar miał się sam zgasić, ale nie udało się i… pali się tak od 45 lat! To wyjątkowe i fascynujące zjawisko przyciąga turystów z całego świata.

Darvaza gas crater panorama

9. Jaskinia Saint Marcel d’Ardeche, Francja

Miejsce zostało znalezione w 1836 przez francuskiego myśliwego. Grotto de Saint-Marcel-D’ardèche (Saint-Marcel-d’Ardeche) leży w regionie Rodan we francuskich Alpach. Jest to ogromna sieć jaskiń z krystalicznie czystą wodą i kolorowymi skałami.

Grotte de Saint Marcel d'Ardèche

10. Marmurowe Jaskinie (Cuevas de Mármol) w Chile

Znajdują się na półwyspie w jeziorze General Carrera w Chile. Ta zapierająca dech w piersiach sieć jaskiń została starannie i cierpliwie stworzona przez wodę przez tysiące lat.

"Catedral de Marmol" - Patagonia Chilena

11. Sanktuarium Las Lajas, Kolumbia

Sanktuarium znajduje się w wąwozie na granicy Kolumbii i Ekwadoru. Ten neogotycki budynek i jego wnętrza są zachwycające. Kościół wznosi się 45 metrów nad rzeką pomiędzy skałami i wodospadami!

Las Lajas Sanctuary

Może Cię zainteresować

zamknij