×

19-latka została znaleziona martwa. Tuż obok niej w łóżeczku leżało 5-miesięczne niemowlę

Do niewyobrażalnej tragedii doszło pod koniec lutego w jednej ze szkockich rodzin. Bliscy 19-letniej Courtney Newlands, która była matką 5-cio miesięcznego synka, Declana, od dwóch dni próbowali się z nią skontaktować, ponieważ nie dawała żadnych oznak życia. Niestety, bez skutku. Wkrótce po tym na jaw wyszła okrutna prawda.

19-latka została znaleziona martwa w swoim mieszkaniu

Zaniepokojeni bliscy Courtney postanowili udać się do mieszkania dziewczyny w Penille w Glasgow, aby ją odwiedzić. Kiedy byli już na miejscu, nikt im nie otworzył, dlatego wezwali policję w celu zbadania sprawy. Funkcjonariusze nie widząc innego wyjścia wyważyli drzwi i weszli do mieszkania, gdzie dokonali makabrycznego odkrycia. Courtney była martwa, podczas gdy obok niej w dziecięcym łóżeczku leżał odwodniony i wygłodzony 5-cio miesięczny synek nastolatki. Maleństwo natychmiast trafiło do szpitala, gdzie przebywa pod opieką siostry zmarłej 19-latki.

Facebook

Przyczyna śmierci

Wiadomo, że partner dziewczyny zostawił ją i dziecko na tydzień przed śmiercią 19-latki. Mogłoby się więc wydawać, że młoda dziewczyna nie potrafiła poradzić sobie z tym psychicznie i popełniła samobójstwo. Bliscy jednak stanowczo temu zaprzeczają, bo bardzo kochała swoje dziecko.

Ona żyła Decklanem. Na jej wallu non stop pojawiały się zdjęcia z jej synkiem. Myślała o nim każdego dnia – mówią znajomi nastolatki w rozmowie z „Daily Mirror”

Facebook

Wszystko wskazuje jednak na to, że przyczyną zgonu dziewczyny mogły być komplikację związane z cukrzycą, z którą zmagała się od dziecka. To także przez tą chorobę dwukrotnie poroniła. Oficjalne wyniki sekcji zwłok mają zostać opublikowane pod koniec marca.

Wsparcie dla rodziny

Bliscy i znajomi Courtney wciąż nie mogą pogodzić się z jej śmiercią. Pragną jednak wesprzeć rodzinę tragicznie zmarłej 19-latki. W tym celu utworzyli specjalny fundusz wsparcia chcąc pomóc w organizacji pogrzebu nastolatki. Na chwilę obecną zebrano już nieco ponad 3000 złotych.

Polecane

Może Cię zainteresować