×

Wojciechowska adoptowała kolejną dziewczynkę! Jest już czwartą córką Martyny

Martyna Wojciechowska od kilku lat realizuje program „Kobieta na krańcu świata”. Dziennikarka opowiada w nim historie kobiet, które żyją w zupełnie inny sposób od tego, który znamy. W czasie realizacji jednego z odcinków poznała Kabulę, którą adoptowała jakiś czas temu. Teraz podróżniczka zaopiekowała się kolejnymi dziećmi.

Czwórka potomstwa

Martyna Wojciechowska miała to tej pory swoją biologiczną córkę Marysię i adoptowaną Kabulę. Niedawno dziewczynka z Tanzanii poprosiła, by dziennikarka adoptowała także jej siostrę. Podróżniczka zgodziła się na tę propozycję, dlatego do tej pory miała trójkę dzieci. Teraz Wojciechowska zdecydowała się na adopcję kolejnej dziewczynki.

Podróżniczka potwierdziła, że jest mamą czwórki dzieci. Zaopiekowała się kolejną dziewczyną z Tanzanii. W rozmowie z „Viva.pl” wyznała:

Mogę też już ujawnić, że dzięki współpracy ze Stowarzyszeniem Misji Afrykańskich i dzięki ich wsparciu finansowemu, zaopiekowaliśmy się wspólnie kolejną dziewczynką, która dołączyła do Kabuli i do Tatu

Dzieci duchy

Wojciechowska przyznała też, że zdjęcia adoptowanych córek ma cały czas przy sobie. Dzieci z Tanzanii są bliskie sercu podróżniczki od momentu, w którym stworzyła tam odcinek o albinosach. Całą historię z Tanzanii opowiedziała w nagradzanym dokumencie „Ludzie duchy”.

W Tanzanii wiele osób jest dotkniętych albinizmem. Ze względu na chorobę często padają ofiarą napaści, ponieważ niektórzy mieszkańcy kraju wierzą, że białe części ciała tych osób mają magiczną moc. Dlatego „wytwarzają” z nich makabryczne amulety. Martyna Wojciechowska od lat wspiera dzieci zmagające się z albinizmem i walczy o ich bezpieczeństwo.

Ciężko pojąć, że w XXI wieku, ktoś nadal wierzy w takie przesądy.

Może Cię zainteresować

zamknij