×

Córka Artura Gadowskiego ma zespół Downa. Mało kto o tym wie, a już razem występowali

Lider zespołu Ira od lat wspiera fundację „Ja też” pomagającą osobom z zespołem Downa. Robi to nie bez powodu. Okazuje się, że najstarsza córka Artura Gadowskiego też cierpli na zaburzenie chromosomalne.

Lider zespołu Ira

Artur Gadowski po raz pierwszy ożenił się w wieku zaledwie 21 lat. Jego wybranką została Barbara, która urodziła mu troje dzieci: Wiktorię, Kacpra i Zuzannę. Jednakże małżeństwo nie przetrwało próby czasu.

Zbyt wiele oczekiwałem od żony. Nasz związek nie wytrzymał próby czasu i dużo było w tym mojej winy. Może gdybym umiał rozmawiać z żoną o rzeczach, które mi się nie podobały, doszlibyśmy do jakiegoś kompromisu? Nie wiem. Przyszedł taki moment, że nie byliśmy w stanie dłużej ze sobą żyć

– mówił Gadowski w jednym z wywiadów, cytowany przez Super Express.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Artur Gadowski (@agadmac)

Wokalista nigdy nie ukrywał, że to dzieci są dla niego w życiu najważniejsze. Po rozstaniu z pierwszą żoną widywał je co tydzień. Jakiś czas później w rozmowie z dziennikarzami podkreślił, że życie singla nie jest mu pisane. Po raz drugi ożenił się w 2009 roku z Irminą. Razem doczekali się córki Idy.

Okazuje się, że lider zespołu Ira od lat wspiera fundację „Ja też”, pomagającą osobom z zespołem Downa. Nie bez powodu. Jego najstarsza córka, Wiktoria, również ma to zaburzenie chromosomalne.

Córka Artura Gadowskiego ma zespół Downa

Wokalista w lipcu 2020 roku w wywiadzie dla portalu Naszebielany.pl podkreślił, że choroba córki nigdy nie była powodem do traumy ani problemów rodzinnych. Cała rodzina traktuje ją z miłością i szacunkiem:

Nigdy nie spotkałem się z żadną przykrą sytuacją. W mojej rodzinie wszyscy zaakceptowali Wiktorię i ją akceptują.

Jak się okazuje, córka odziedziczyła talent po sławnym tacie i bardzo lubi śpiewać.

Nawet kiedyś razem wystąpiliśmy. Wiktoria w szkole brała udział w konkursie muzycznym i poprosiła mnie, żebyśmy wystąpili w duecie. Zaśpiewaliśmy wspólnie trzy piosenki

– wspomina wokalista.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Zuza Gadowska 🎶🎤 (@zuzagadowska)

Poza tym, Wiktoria jest również uzdolniona sportowo i ma na koncie znaczące sukcesy w kilku dziedzinach. Uwielbia jazdę konną i pływanie. Zdobyła też wiele medali.

Artur Gadowski od lat wspiera fundację „Ja też”, która pomaga osobom z zespołem Downa. To właśnie dla niej gościnnie wystąpił w nagraniu do wyjątkowego utworu o tym samym tytule. Słowa napisała Żaneta Proma, a muzykę skomponował Jakub Proma. Piosenka miała oficjalną premierę w marcu 2018 roku z okazji Światowego Dnia Zespołu Downa. Muzyk wystąpił także w teledysku.

Okazuje się, że talent po tacie odziedziczyła również jego młodsza córka, Zuzanna Gadowska. Jest ona absolwentką szkoły muzycznej w klasie skrzypiec. Gra także na gitarze, ukulele i pianinie. Jest laureatką wielu ogólnopolskich konkursów muzycznych. Wzięła nawet udział w jednym z programów telewizyjnych i nagrała kilka piosenek.

Źródła: www.se.pl, viva.pl, plejada.pl
Fotografie: Instagram (miniatura wpisu), Instagram

Może Cię zainteresować

zamknij