×

3-latek zachowuje się nadzwyczaj cicho. Kiedy rodzice zdają sobie sprawę co się stało, są przerażeni

Stephanie i Dillon są dumnymi rodzicami trzyletniego Collina. Zazwyczaj chłopiec jest pełen energii i większość czasu spędza na zabawie na zewnątrz. Więc gdy pewnego ranka rodzice widzą, że Collin nie ma siły podnieść się z łóżka, wiedzą, że stało się coś bardzo złego. Chłopiec nie jest w stanie nawet poruszyć nogami i natychmiast zostaje zawieziony do szpitala.

W szpitalu rodzice chłopca przypominają sobie, że poprzedniego dnia Collin spadł z niewielkiej wysokości. Jednak wstał i kontynuował zabawę, więc Stephanie i Dillon nie przejęli się tym. Teraz lekarze wykonywali tomografię, by sprawdzić czy doszło do uszkodzenia mózgu.

Badanie nie wykazuje niczego niepokojącego. Jednak stan chłopca pogarsza się z każdą chwilą, a lekarze nadal nie wiedzą co może być przyczyną. Collin zaczyna się dusić, jego szyja jest sztywna, nie może jeść ani pić. Wszyscy w panice próbują ratować małego chłopca.

W końcu chłopiec zostaje zawieziony do specjalnej kliniki, w której czekają na niego specjaliści. Przyczyna tragicznego stanu jest już znana. Collin został ugryziony przez kleszcza.

GARRAPATA CAUSA MUERTE A UNA NIÑA#LDFNacional Una niña de 10 años murió el pasado 7 de septiembre a causa de una…

Opublikowany przez Línea de Fuego Quintana Roo Poniedziałek, 12 września 2016

Samo ugryzienie kleszcza nie doprowadziło do tragicznego stanu chłopca. Jednak niektóre z pasożytów mają w swoich gruczołach neurotoksynę, która doprowadza do paraliżu. Głównie zaczyna się od nóg, a nieusunięty kleszcz sprawia, że paraliż postępuje.

Gdyby lekarze zwlekali przez kolejne 30 minut, Collin mogłyby umrzeć. Na szczęście zorientowano się w porę i pasożyt został usunięty nim było za późno.

Rodzice chłopca poczuli niesamowitą ulgę, gdy okazało się, że ich synowi nie zagraża już niebezpieczeństwo. Zaledwie kilka dni później Collin odzyskał zdrowie i znowu biegał po ogrodzie.

Kleszcze są bardzo małe i trudne do odnalezienia. Jednak mogą siać ogromne spustoszenia i doprowadzić do poważnych problemów ze zdrowiem. Dlatego tak ważne jest by starannie sprawdzać ich obecność.

Może Cię zainteresować

zamknij