×

Co ze zdrowiem królowej Elżbiety? Pałac Buckingham milczy, a Brytyjczycy się martwią

Co ze zdrowiem królowej Elżbiety? Kilka dni temu okazało się, że książę Karol ma koronawirusa, a monarchini miała niedawno kontakt z synem. Brytyjczycy drżą o zdrowie królowej, tymczasem Pałac Buckingham konsekwentnie unika komentarza w tej sprawie.

Książę Karol zakażony koronawirusem

Trzy dni temu w mediach pojawiła się informacja, że książę Karol – 73-letni następca tronu, uzyskał pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa. W związku z tym musiał poddać się izolacji i odwołać zaplanowane wizyty.

Dziś rano Książę Walii uzyskał pozytywny wynik testu na Covid-19 i się teraz izoluje. Jego Królewska Wysokość jest głęboko rozczarowany, że nie będzie mógł uczestniczyć w dzisiejszych wydarzeniach w Winchesterze i postara się jak najszybciej przełożyć swoją wizytę na inny termin

– napisano na Twitterze 10 lutego.

Jest to już drugie zakażenie koronawirusem 73-letniego księcia (wcześniej chorował w marcu 2020 roku). Clarence House potwierdził jednak, że książę otrzymał trzy dawki szczepionki przeciw Covid-19, w związku z czym brytyjski następca tronu łagodnie przechodzi infekcję, a pozytywny wynik testu był dla niego zaskoczeniem.

Co ze zdrowiem królowej Elżbiety?

Królowa Elżbieta II również przyjęła trzy dawki szczepionki, mimo to Brytyjczycy drżą o zdrowie sędziwej monarchini. Królowa ma 95 lat, w zaawansowanym wieku nawet łagodne dolegliwości mogą mieć ciężki przebieg. Tymczasem na jaw wyszło, że monarchini miała kontakt z księciem Karolem, zanim ten dowiedział się o zakażeniu koronawirusem.

Oliwy do ognia dolewa reakcja Pałacu Buckingham, a w zasadzie jej brak. Od kilku dni nie wydano bowiem żadnych oświadczeń na temat stanu zdrowia monarchini. Nie poinformowano również, czy została zarażona. Sęk w tym, że ukrywanie informacji również stanowi pewnego rodzaj komunikat. Bo skoro Pałac Buckingham nie komentuje ostatnich wydarzeń, to może ma coś do ukrycia?

Plotki przybierają na sile, a Brytyjczycy martwią się, że informacje są ukrywane, by nie powodować dalszej paniki. Po śmierci księcia Filipa królowa często miewała problemy zdrowotne. Nic dziwnego, że fani rodziny królewskiej martwią się ostatnimi wydarzeniami.

Fotografie: Instagram, Twitter

Może Cię zainteresować

zamknij