×

Co się dzieje z królową Elżbietą II? Niepokojące doniesienia z Pałacu Buckingham

Co się dzieje z królową Elżbietą II? Brytyjska monarchini odwołała podróż do Irlandii Północnej, co sprowokowało wiele plotek na temat stanu zdrowia królowej. Sprawę skomentował Pałac Buckingham w specjalnym oświadczeniu.

Sekret długowieczności

Urodzona w 1926 r. Elżbieta II jest najstarszą głową państwa na świecie, jest także najdłużej panującym brytyjskim monarchą. Zawsze elegancka, stylowa i energiczna. Mimo sędziwego wieku królowa Elżbieta cieszyła się dobrym zdrowiem. Do tej pory jedynie kilka razy miała poważniejsze problemy, ale szybko wracała do formy. Nie bez powodu – królowa Elżbieta przestrzega zdrowej diety, nadal jest też aktywna fizycznie. Od zawsze uwielbiała spacery i jazdę konno. Nie bez znaczenia z pewnością są również dobre geny, które przekazała królowej matka (zmarła tuż przed 102. urodzinami, a przez całe życie rzadko uskarżała się na problemy zdrowotne).

Co się dzieje z królową Elżbietą
Twitter

Były szef kuchni pałacowej Darren McGrady ujawnił, że królowa je bardzo mało. Zjada cztery posiłki dziennie, ale zawsze są to niewielki porcje.

Je po to, by żyć

– mówił McGrady.

Monarchini chętnie sięga po pełne wartości odżywczych produkty sezonowe. Eksperci uważają, że przyzwyczajenia żywieniowe królowej chronią ją przed otyłością i wieloma chorobami. Dodatkowo monarchini nigdy nie paliła papierosów (jej uzależniony od papierosów ojciec zmarł na raka płuc w wieku 57 lat), pija alkohol, ale jedynie w małych ilościach. Ma słabość do czekolady, ale tylko tej ciemnej – ponoć ani mlecznej, ani białej nie bierze do ust.

Co się dzieje z królową Elżbietą II?

Niestety kilka dni temu z Pałacu Buckingham zaczęły napływać niepokojące wieści. Królowa publicznie podpierała się laską. Ostatni raz robiła to kilkanaście lat temu, w okresie rekonwalescencji po operacji kolana. Taki widok wzbudził więc poruszenie. Potem w mediach pojawiły się kolejne niepokojące doniesienia. Monarchini odwołała podróż do Irlandii Północnej, którą miała odwiedzić z okazji 100-lecia tego kraju.

Co się dzieje z królową Elżbietą
Twitter

Zmiana planów ma związek z zaleceniami lekarskimi.

Królowa niechętnie zaakceptowała zalecenie lekarza, aby odpocząć kilka dni. Jej Królewska Mość jest w dobrym nastroju i jest rozczarowana, że nie będzie mogła dłużej odwiedzać Irlandii Północnej. Królowa wysyła pozdrowienia dla ludzi w Irlandii Północnej i ma nadzieję na wizytę w przyszłości

– przekazano w specjalnym komunikacie Pałacu Buckingham.

Co się dzieje z królową Elżbietą
Twitter

Oby był to jedynie przejściowy kryzys!

Fotografie: Twitter

Może Cię zainteresować

zamknij