×

Co się dzieje z królową Elżbietą II? Niepokojące doniesienia z Pałacu Buckingham

Co się dzieje z królową Elżbietą II? Brytyjska monarchini odwołała podróż do Irlandii Północnej, co sprowokowało wiele plotek na temat stanu zdrowia królowej. Sprawę skomentował Pałac Buckingham w specjalnym oświadczeniu.

Sekret długowieczności

Urodzona w 1926 r. Elżbieta II jest najstarszą głową państwa na świecie, jest także najdłużej panującym brytyjskim monarchą. Zawsze elegancka, stylowa i energiczna. Mimo sędziwego wieku królowa Elżbieta cieszyła się dobrym zdrowiem. Do tej pory jedynie kilka razy miała poważniejsze problemy, ale szybko wracała do formy. Nie bez powodu – królowa Elżbieta przestrzega zdrowej diety, nadal jest też aktywna fizycznie. Od zawsze uwielbiała spacery i jazdę konno. Nie bez znaczenia z pewnością są również dobre geny, które przekazała królowej matka (zmarła tuż przed 102. urodzinami, a przez całe życie rzadko uskarżała się na problemy zdrowotne).

Były szef kuchni pałacowej Darren McGrady ujawnił, że królowa je bardzo mało. Zjada cztery posiłki dziennie, ale zawsze są to niewielki porcje.

Je po to, by żyć

– mówił McGrady.

Monarchini chętnie sięga po pełne wartości odżywczych produkty sezonowe. Eksperci uważają, że przyzwyczajenia żywieniowe królowej chronią ją przed otyłością i wieloma chorobami. Dodatkowo monarchini nigdy nie paliła papierosów (jej uzależniony od papierosów ojciec zmarł na raka płuc w wieku 57 lat), pija alkohol, ale jedynie w małych ilościach. Ma słabość do czekolady, ale tylko tej ciemnej – ponoć ani mlecznej, ani białej nie bierze do ust.

Co się dzieje z królową Elżbietą II?

Niestety kilka dni temu z Pałacu Buckingham zaczęły napływać niepokojące wieści. Królowa publicznie podpierała się laską. Ostatni raz robiła to kilkanaście lat temu, w okresie rekonwalescencji po operacji kolana. Taki widok wzbudził więc poruszenie. Potem w mediach pojawiły się kolejne niepokojące doniesienia. Monarchini odwołała podróż do Irlandii Północnej, którą miała odwiedzić z okazji 100-lecia tego kraju.

Zmiana planów ma związek z zaleceniami lekarskimi.

Królowa niechętnie zaakceptowała zalecenie lekarza, aby odpocząć kilka dni. Jej Królewska Mość jest w dobrym nastroju i jest rozczarowana, że nie będzie mogła dłużej odwiedzać Irlandii Północnej. Królowa wysyła pozdrowienia dla ludzi w Irlandii Północnej i ma nadzieję na wizytę w przyszłości

– przekazano w specjalnym komunikacie Pałacu Buckingham.

Oby był to jedynie przejściowy kryzys!

Fotografie: Twitter

Może Cię zainteresować

zamknij