Jeśli Twój pies zawsze podąża za Tobą do łazienki, potajemnie chce powiedzieć Ci coś ważnego…

Każdy miłośnik psów powie Ci to samo: „Posiadanie czworonoga to najpiękniejsze, co Cię mogło w życiu spotkać”. Zgadza się, ale ważne jest także to, aby umieć się ze sobą w jakikolwiek sposób dogadać i odczytywać gesty psa. Zazwyczaj każdy właściciel dokładnie zna swojego pupila najlepiej na świecie, ale są ogólne teorie które mogą pomóc w interpretacji psich zachowań. Tajne sygnały w końcu rozszyfrowane.

Nie bez powodu robi coś takiego! Jeśli patrzy na Ciebie dokładnie w ten sposób, oznacza to, że kocha Cię najmocniej na świecie. Według badaczy, psy i ludzie są jednymi z niewielu ssaków, które w ten sposób próbują pokazać, że darzą drugą osobę zaufaniem i miłością.

Psy uwielbiają przytulanie tak samo jak ludzie! Jeśli Twój pies wręcz napiera na Ciebie całym ciężarem ciała, to najprawdopodobniej daje Ci sygnał, że chciałby więcej pocałunków i przytulania.

To może być irytujące zachowanie, zwłaszcza, gdy chcesz pobyć sam w toalecie. Jednak, gdy poznasz powód, który kieruje psem, uznasz, że to bardzo słodkie. Otóż psiaki to stadne zwierzęta, których naturalnym odruchem jest to, że robią wszystko ze swoją rodziną. Zatem… Gdy ta mała kulka chodzi za Tobą krok w krok (nawet do WC), chce Ci powiedzieć: „Jesteś moim najlepszym przyjacielem, róbmy wszystko razem!”

Kiedy rano idziesz do pracy i zostawiasz psa samego w domu, nie przejmuj się zbytnio. Więcej niż pewne, że psiak położy się na Twoim łóżku i będzie tulić się do Twojej poduszki. To jego sposób na to, aby skutecznie radzić sobie z tęsknotą.

Wiele psów właśnie w ten sposób pokazuje właścicielowi, że im zależy. Robią tak tylko w stosunku do kogoś, kogo bardzo lubią. Szczególnie widać to u retrieverów, które uwielbiają w ten sposób okazywać uczucia. Ekspertka w tej dziedzinie, Jennifer Hammond, uważa, że zachowania te pokazują wyraźną chęć ze strony naszych czworonogów do dzielenia się szczęściem.

Źródło: littlethings.com | Fotografie: flickr.com