×

Ciężarny mężczyzna w reklamie Calvina Kleina. Lansowanie „nowych” rodzin

Ciężarny mężczyzna w reklamie Calvina Kleina wywołał ogromne kontrowersje w sieci. I chyba o to właśnie chodziło, bo o marce zrobiło się bardzo głośno. Sęk w tym, że wielu odbiorców uważa reklamę za „obrzydliwą”. Internauci nawołują do zbojkotowania marki.

Ciężarny mężczyzna w reklamie

Zbliża się Dzień Matki. Z tej okazji marka odzieżowa Calvin Klein, rozpoczęła nową kampanię, w której postawiono na kontrowersje. W reklamie bielizny wystąpił transpłciowy mężczyzna w zaawansowanej ciąży. To Roberto Bete – brazylijski gwiazdor z randkowego reality show. Urodził się jako kobieta, a następnie przeszedł korektę płci. Potem związał się z kobietą, która… wcześniej była mężczyzną. Teraz para spodziewa się dziecka.

Możemy rozmnażać się biologicznie lub z serca… naszym celem jest kochać i być kochanym

– mówi para w reklamie.

Calvin Klein z pewnością zyskał rozgłos. Ale czy na pewno o taki rozgłos chodziło? Firma tłumaczy, że chciała odzwierciedlić realia „nowych” rodzin, które pojawiają się na całym świecie i pokazać swoją tolerancję dla odmienności.

Dzisiaj, wspierając kobiety i matki na całym świecie, zwracamy uwagę na realia nowych rodzin… Erika Fernandes i Roberto Bete oczekują dziecka. Roberto ma lada dzień urodzić ich synka, Noah

– napisał Calvin Klein w reklamie.

Ale większości internautów się to nie spodobało. Przez media społecznościowe przetacza się właśnie fala wezwań do bojkotu marki.

#boycottcalvinklein

Ten hashtag w bardzo krótkim czasie zyskał popularność na Twitterze i w innych mediach społecznościowych. W sieci zawrzało, a internauci piszą o „pokręconej perwersji”.

Nie będę wydawać więcej moich pieniędzy na «obudzoną» firmę Calvin Klein

Celebrowanie kogoś, kto wygląda jak mężczyzna, ale jest w ciąży, to zupełnie nowy poziom pokręconej perwersji

Na ciele kobiety widoczne są blizny po mastektomii. Okaleczyła się, by wyglądać jak mężczyzna, ale zachowała macicę. Nigdy nie może karmić dziecka piersią, ponieważ odcięła sobie piersi. Świat bardzo potrzebuje interwencji

– czytamy w postach i komentarzach.

Marka się nie zniechęca i usuwa wszelkie negatywne komentarze, zamieszczane pod postem. Zostają tylko te pozytywne, bo i takie się pojawiają.

Rodzina to rodzina

Niech żyje różnorodność

Piękne

Miłość i wsparcie dla wszystkich Trans * Mężczyzn i Kobiet. Jesteście kochani

– piszą niektórzy internauci.

17 maja obchodzony był Międzynarodowy Dzień Przeciw Homofobii, Bifobii i Transfobii.

Fotografie: Twitter (miniatura wpisu),

Może Cię zainteresować

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
zamknij