Kategorie Życie

Kobiety na Instagramie wyśmiały brzuch mamy 6. dzieci. Na zaczepki odpowiedział mąż

Po porodzie całkowicie naturalne jest to, że ciało nie od razu wraca do swojego wyglądu sprzed 9 miesięcy. Z brzucha mogą nie zniknąć także rozstępy czy też cellulit, ale o tym powinna wiedzieć każda mama. Niestety okazuje się, że nie dla każdego jest to aż tak jasne…

Sharny Kieser ma 39 lat i jest szczęśliwą mamą szóstki dzieci. Uważa, że to powód do dumy. Nie przywiązuje wagi do tego, że po tylu porodach na jej brzuchu skóra nie wygląda tak jak przed pierwszą ciążą.

Niestety w sieci pojawiły się osoby, które napisały w jej stronę okropne komentarze

Sharny regularnie publikuje swoje zdjęcia, pokazujące, jak radzi sobie z ćwiczeniami. Prowadzi profil, dzięki któremu inne mamy mogą się zainspirować i razem walczyć o powrót do formy sprzed ciąży.

Podczas gdy wiele osób chwaliło Sharny za pokazanie tego, jak naprawdę wyglądają mamy, pojawiło się dużo komentarzy od nieprzychylnych osób

Na Instagramie jej mąż, Julius napisał:

W zeszłym tygodniu zamieściłem zdjęcie Sharny z brzuszkiem, a młoda dziewczyna powiedziała: „Przynajmniej użyłbyś Photoshopa i zakrył te obrzydliwe rozstępy”

Mąż nie miał zamiaru być dłużny i także napisał parę zdań na temat tego, co myśli

To jak wygląda moja żona, to jest siła i znak, że na świecie dziś z nami jest szóstka wspaniałych dzieci. Dla mnie ciało takiej kobiety jest o wiele piękniejsze i seksowniejsze niż ciało wyćwiczone na siłowni – czyli takie, które zazwyczaj widzi się w mediach społecznościowych

O tym, jak wygląda ciało, wypowiedziała się także sama zainteresowana

Każdego dnia przychodzą do mnie wiadomości z pytaniem, jak pozbyć się tego obrzydliwego brzucha. Oto odpowiedź: Możesz chirurgicznie się go pozbyć, tak jak możesz chirurgicznie zwiększyć lub zmniejszyć swoje cycki.

Skupię się jednak na tym, abyście nie pisali, że ten brzuch jest obrzydliwy. Proszę tego nie mówić. Kiedy twoja córka da Ci wnuki, powiesz jej, że jej brzuch jest obrzydliwy? Oczywiście, że nie, więc nie mów tak o sobie!

Cokolwiek powiesz o sobie, twoje dzieci będą wierzyć w to, bardziej niż Ci się wydaje. Więc co powiedziałbyś swojej córce?

Ten brzuch był pierwszym domem dla twojego dziecka, nosiłaś je tam, chroniłaś, dawałaś ciepło, karmiłaś i dbałaś.

Nie jesteś obrzydliwa przez to. Jesteś piękna. Jesteś mamą

Bardzo podobną historię opowiadała Constance, która także została zaatakowana przez to, że dzieli się zdjęciem ciała, które nie wygląda idealnie po ciąży

35-latka nie boi się pokazywać tego, jak wygląda macierzyństwo bez tej otoczki, która jest w mediach. Nie wygląda się wtedy zawsze jak zadowolona kobieta z płaskim brzuchem. Urodziła pięcioro dzieci i sporo wie o tym, jak jej ciało się zmienia i dopasowuje do tego, że staje się domem dla kolejnej pięknej istoty.

Gdy dodała na swój profil zdjęcie z brzuchem, któremu daleko do tego, co widzimy na co dzień na Instagramie, posypały się komentarze. „Mogłabyś się zakryć”, „Jeśli tak się wygląda po ciąży, to ja chyba nie chcę”, „Jak można się tak zapuścić?!”. Przykłady można mnożyć. Nie spodobało się to Constance, która także odniosła się do tego w mediach.

Twoje ciało jest tak idealne, jak myśli o nim Twoje dziecko

Obie matki zachęcają do tego, aby być dumną z tego, że się dało życie. Nigdy o tym nie zapominaj