×

Zwłoki Piotra Woźniaka-Staraka wyłowiono około godziny 5. rano. Ale to jeszcze nie koniec

Niestety właśnie dotarły od nas tragiczne wiadomości z Mazur. Ciało poszukiwanego Piotra Woźniaka-Staraka zostało odnalezione przez płetwonurków. Tym samym zakończyła się trwająca piąty dzień akcja poszukiwawcza policjantów, strażaków i MOPR-u. Jednak to jeszcze nie koniec działań na jeziorze Kisajno.

Ciało Piotra Woźniaka-Staraka zostało odnalezione

Wszyscy mieli nadzieję, że ta sprawa wypadku nad jeziorem Kisajno zakończy się inaczej. Niestety, dzisiaj rano z Mazur dotarły do nas tragiczne wieści. Znany producent, Piotr Woźniak-Starak nie żyje. O odnalezieniu ciała męża Agnieszki Woźniak-Starak poinformował wiceminister spraw wewnętrznych i administracji:

Potwierdziły się najgorsze obawy. Wszystko wskazuje na to, że ciało Piotra Woźniaka-Staraka zostało odnalezione. Wyrazy współczucia Rodzinie i Najbliższym

Potwierdzono tożsamość mężczyzny odnalezionego w jeziorze Kisajno

Teraz mamy już ostateczne potwierdzenie informacji podanej przez Jarosława Zielińskiego. Prokuratura i Komenda Wojewódzka Policji w Olsztynie właśnie przekazała wiadomość o potwierdzeniu tożsamości zwłok mężczyzny wyłowionego z jeziora Kisajno. Płetwonurkowie odnaleźli dzisiaj ciało Piotra Woźniaka-Staraka. To już definitywny koniec akcji poszukiwawczej na jeziorze Kisajno.

Ciało Piotra Woźniaka-Staraka zlokalizowali płetwonurkowie

Wyłowienie ciała z jeziora Kisajno koło Giżycka potwierdziła warmińsko-mazurska policja. Według nieoficjalnych informacji pozyskanych przez PAP, Grupa Specjalna Płetwonurków RP, zlokalizowała i wyłowiła zwłoki około godziny 5 rano w czwartek 22 sierpnia. Piotr Woźniak-Starak był poszukiwany od niedzieli 18 sierpnia. Odnalezienie ciała producenta filmowego kończy akcję poszukiwawczą, jednak to nie oznacza zakończenia działań policji i prokuratury w okolicy jeziora Kisajno.

Izabela Niedźwiedzka-Pardela z Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie poinformowała, że na miejscu będą jeszcze wykonywane czynności procesowe z udziałem prokuratora i techników kryminalistycznych. Na razie policja nie udziela dalszych informacji o szczegółach sprawy i nie ujawnia dowodów znajdujących się w aktach. Śledczy nie komentują także doniesień medialnych.

Zaginięcie Piotra Woźniaka-Staraka

Do tragedii na jeziorze Kisajno doszło w nocy z 17 na 18 sierpnia. Według relacji świadka wypadku Piotra Woźniaka-Staraka, już około godz. 2:00 na numer alarmowy wpłynęło zgłoszenie o dziwnie zachowującej się motorówce. Służby pojawiły się na miejscu po dwóch godzinach.

Ratownicy zlokalizowali pustą motorówkę, a na brzegu odnaleźli wycieńczoną 27-latkę. Okazało się, że kobieta płynęła motorówką z Piotrem Woźniakiem-Starakiem. W czasie wykonywania manewru skrętu, oboje wpadli do wody. Producentowi filmowemu nie udało się dotrzeć do brzegu. Natychmiast ruszyła szeroko zakrojona akcja poszukiwawcza Piotra Woźniaka-Staraka.

Składamy najszczersze kondolencje rodzinie i bliskim Piotra Woźniaka-Staraka.

Może Cię zainteresować

zamknij