×

Znaleziono noworodka zawiniętego w torebki. Ktoś chciał pozbyć się ciała

Ciało noworodka zawinięte w torebki i w worek na śmieci odkryło dwóch mieszkańców Płońska. Policja bada tę sprawę i próbuje ustalić czyje to dziecko.

Ciało noworodka zawinięte w torebki

Makabrycznego odkrycia dokonał jeden z mieszkańców Płońska, który opiekuje się bezimiennym grobem. Zauważył on podejrzany pakunek i zawiadomił o tym grabarza. Sprawę opisał „Płońsk w Sieci” Dostali oni informację od anonimowej kobiety, że rozkopano grób na cmentarzu:

Osoba, która ma blisko grób, zobaczyła, że jest rozkopana, świeża ziemia. Poszła zgłosić to grabarzowi, który przyszedł na miejsce. Zaczęto kopać i dokonano makabrycznego odkrycia. Było tam dziecko, noworodek razem z łożyskiem.

Grabarz  Bogdan Niczka z cmentarza parafialnego w Płońsku potwierdza w rozmowie z portalem, że odkryto tam ciało maleńkiego chłoczyka:

Poprosił, aby to sprawdził, więc wziąłem szpadel i odgarnąłem ją. W worku na śmieci były torebki, a w nich martwe dziecko.

Ciało noworodka znaleziono najprawdopodobniej w czwartek 24 czerwca. Policja rozpoczęła w tej sprawie dochodzenie.

Trwa śledztwo w tej sprawie

Obecnie funkcjonariusze zabezpieczają wszelkie ślady oraz przesłuchano świadków. Trwa ustalenie, dlaczego ktoś chciał ukryć zwłoki dziecka. Zostanie także przeprowadzona sekcja zwłok. Jak tłumaczy w rozmowie z redaktorami „Kuriera Mazowieckiego” Iwona Śmigielska-Kowalska, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Płocku:

Ciało noworodka, chłopczyka, zabezpieczono do dalszych badań, mam na myśli głównie sekcję zwłok w celu ustalenia, czy dziecko urodziło się żywe, czy też nie. Zabezpieczono również materiał DNA do ewentualnych dalszych badań genetycznych.

Kilka miesięcy temu podobnego odkrycia dokonali pracownicy Eko Doliny w Łężycach.

*Zdjęcia mają charakter poglądowy
Źródła: www.se.pl, plonskwsieci.pl
Fotografie: pixabay (miniatura wpisu), Twitter, Pixabay

Może Cię zainteresować

zamknij