×

Wyłowiony z Odry noworodek miał przebite gardło. Prokuratura trafiła już na trop podejrzanej

Do wstrząsającego odkrycia doszło 18 czerwca około godziny 19.00 na wysokości Parku Krasnala w Nowej Soli. To tam niczego niespodziewający się wędkarz udał się na ryby. W pewnym momencie zauważył niepokojący pakunek, unoszący się na Odrze około 15 metrów od brzegu. Bez namysłu przyciągnął go do siebie i dokonał mrożącego krew w żyłach odkrycia: w środku były zwłoki noworodka. Nie czekał ani chwili, tylko od razu wezwał policję. O makabrycznym odkryciu pisaliśmy już tutaj.

Kolejne doniesienia

Teraz na jaw wyszły kolejne, wstrząsające fakty. Otóż morderca przebił dziecku gardło ostrym narzędziem. Nowosolska prokuratura trafiła już na trop podejrzanej. Czy faktycznie to ona odpowiada za śmierć maleństwa?

Prokuratura robi wszystko, aby dokładnie zbadać sprawę

Policja i prokuratura pracowały przez wiele godzin na miejscu zdarzenia w celu zabezpieczenia licznych śladów. Zdecydowano się również na przeprowadzenie sekcji zwłok chłopca, którego nazwano Jasiem. Tylko w ten sposób śledczy mogli stwierdzić, co tak naprawdę było przyczyną zgonu maleństwa.

fakt24.pl

Wyniki sekcji zwłok

Jak się okazało po przeprowadzonych badaniach, chłopiec urodził się zdrowy. Przyszedł na świat w okolicach ósmego miesiąca ciąży i niemal natychmiast został brutalnie zamordowany. Wskazywać może na to chociażby fakt, że maleństwo wciąż miało nieodciętą pępowinę, a w siatce razem z nim znajdowało się łożysko, damska, nocna koszulka w rozmiarze S firmy Dehai, zabrudzony podkoszulek, podpaski higieniczne i damskie majtki.

Jasiu został brutalnie zamordowany tuż po porodzie. Zabójca przebił noworodkowi gardło i krtań ostrym narzędziem. Po wszystkim, owinął maluszka w pieluchę tetrową i zapakował w reklamówkę – informuje prokurator Ewa Antonowicz, zastępca prokuratora rejonowego w Nowej Soli

Prokuratura rejonowa Nowa Sól

Jak długo noworodek znajdował się na wodzie?

Ciężko jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Jak się okazuje, śledczy w tym przypadku biorą pod uwagę kilka możliwych rozwiązań. Nie wykluczają, że ciało maleństwa mogło dryfować Odrą nawet przez kilkanaście dni. Bardzo możliwe, że chłopczyk został wrzucony do wody na terenie województwa dolnośląskiego – torba była nieprzemakalna i unosiła się na rzece. Nie można jednak wykluczyć, że dziecko zostało wrzucone do Odry w okolicach Nowej Soli. Rzeka ma liczne zakola, co mogłoby wpłynąć na to, że torba z noworodkiem zatrzymałaby się na jakiś czas w jednym miejscu.

Materiał DNA noworodka

Mamy zabezpieczony materiał DNA noworodka oraz jeszcze jednej osoby. Pozwoli nam to na bardzo dokładną identyfikację z matką dziecka – informuje prokurator Antonowicz

Prokuratura rejonowa Nowa Sól

Prokuratura nie ignoruje żadnych sygnałów

Prokuratura robi wszystko, aby dotrzeć do osoby, która w brutalny sposób zamordowała dziecko. Dokładnie analizuje każdy sygnał, który dotyczy sprawy noworodka, a jak przyznaje, zgłoszeń jest naprawdę dużo. Na chwilę obecną śledczy mają jedną podejrzaną. Jest nią mieszkanka Bytomia na Śląsku, która była w zaawansowanej ciąży, ale z niewiadomych przyczyn nie ma dziecka.

Kobieta nie stawiła się na wyznaczone badaniu u ginekologa. Oznacza to, że na kolejny termin badania na zlecenie prokuratury doprowadzą ją policjanci – dodaje prokurator Antonowicz

Póki co na jakikolwiek osąd jest jednak za wcześnie

Prokuratura rejonowa Nowa Sól

Jak okrutnym trzeba być i ile nienawiści trzeba mieć w sobie, aby dopuścić się tak makabrycznej zbrodni? Miejmy nadzieję, że sprawca tego wstrząsającego morderstwa zostanie jak najszybciej złapany.

Polecane

Może Cię zainteresować