×

Mamy pokazały, jak w rzeczywistości wygląda brzuch przeciętnej kobiety po porodzie

Ciąża często w znaczący sposób zmienia ciało kobiety. Wielu paniom trudno jest pogodzić się z takimi zmianami i gdy tylko urodzą dziecko, zaczynają swój wyścig do wcześniejszej sylwetki. Niestety, to nie zawsze jest możliwe tak szybko, jak tego oczekują. Zdarza się, że katują się przez to dietami i ćwiczeniami od pierwszych dni po porodzie lub zadręczają wyrzutami sumienia często porównując się do influancerek, które pokazują swoje idealne ciała i spektakularne metamorfozy.

Dzisiaj w sieci jest już coraz więcej miejsca na normalność

Co to oznacza? W sieci zaczyna pojawiać się coraz więcej zdjęć, które pokazują, jak w rzeczywistości wygląda ciało przeciętnej kobiety po porodzie. Udowadnia to Meghan Boggs i jej inicjatywa #this_is_postpartum, która z każdym dniem staje się na Instagramie coraz bardziej popularna. Autorka tagu miała już dość wyidealizowanego w sieci obrazu pięknego macierzyństwa. Macierzyństwa, które nie ma nic wspólnego z rozstępami, nadwagą i bliznami po ciąży – przynajmniej takie wrażenia sprawiają niektóre zdjęcia publikowane przez świeżo upieczone mamy.

Czy tak to powinno wyglądać?

Każde ciało jest inne i będzie wracać „do siebie” w różnym tempie. Trzeba mu jednak dać troszkę czasu na regenerację. Zdjęcia oznaczone tagiem #this_is_postpartum udowadniają, że rozstępy, blizny i nadwaga po ciąży to nic, czego panie mogą się wstydzić, a wręcz przeciwnie. Kobiety powinny być z nich dumne – w końcu to nieodłączne elementy prawdziwego życia.

Ciała kobiet po ciąży

Poniższa galeria przedstawia zdjęcia, które przedstawiają ciała kobiety po ciąży. Ciała bez żadnych obróbek, maskowań i tego typu rzeczy. Ciała, które są najpiękniejsze na świecie, bo wydały na naszą planetę nowe życie, a to jest wartość bezcenna. Nie zapominajcie o tym.

Polecane

Może Cię zainteresować