×

Ciała kobiet znalezione koło Romanowa to Aleksandra i jej córka Oliwia!

Badania DNA potwierdziły, że ciała kobiet znalezione koło Romanowa to Aleksandra i jej córka Oliwia! Do wstrząsającego odkrycia doszło 21 lutego w kompleksie leśnym pod Częstochową.

Badania DNA potwierdziły, że ciała kobiet to Aleksandra i jej córka Oliwia!

Niestety, sprawdził się najgorszy możliwy scenariusz. Badania DNA potwierdziły już, że ciała znalezione 21 lutego w lesie koło Romanowa to poszukiwane 45-letnia Aleksandra i jej 15-letnia córka Oliwia. O wynikach badań przeprowadzanych w Zakładzie Medycyny Sądowej w Katowicach poinformował właśnie Tomasz Ozimek, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Częstochowie.

Na podstawie tych badań stwierdzono, że zwłoki ujawnione 21 lutego w kompleksie leśnym w miejscowości Romanów to zwłoki 45-letniej Aleksandry W. i jej 15-letniej córki Oliwii, które zaginęły 10 lutego

ciała kobiet to Aleksandra i jej córka Oliwia
Archiwum prywatne

Nikt z bliskich nie podjął się ich identyfikacji

Przypomnijmy tylko, że przeprowadzenie badań DNA było konieczne, ponieważ bliscy Aleksandry i Oliwii z Częstochowy nie byli w stanie uczestniczyć w identyfikacji zwłok.

Sekcja zwłok wykazała, że młodsza z ofiar została prawdopodobnie uduszona. Wiadomo też, że przyczyny śmierci starszej z kobiet nie udało się ustalić. Dlatego konieczne jest wykonanie dodatkowych badań – toksykologicznych i histopatologicznych.

Aleksandra i jej 15-letnia córka zaginęły 10 lutego. Wiadomo już, że zarzut zabójstw usłyszał ich 52-letni znajomy, Krzysztof R. Mężczyzna wciąż nie przyznał się jednak do zarzucanych mu czynów.

Źródła: tvn24.pl

Może Cię zainteresować

zamknij