×

Ciągnik zmiażdżył samochód. Kierująca osobówką nie miała żadnych szans

Ciągnik zmiażdżył samochód osobowy, doprowadzając do śmierci kierującej pojazdem kobiety. Do wypadku doszło z winy kierowcy traktora, który wymusił pierwszeństwo. Rolnik był trzeźwy, a panujące warunki pogodowe nie ograniczały widoczności. Dlaczego zachował się tak lekkomyślnie?

Ciągnik zmiażdżył samochód

W miejscowości Żabowo w województwie mazowieckim doszło do przerażającego wypadku komunikacyjnego. Ciągnik rolniczy marki Fendt, wyjeżdżając z drogi podporządkowanej niespodziewanie wjechał na osobowego citroena C3. Kierująca samochodem zginęła na miejscu.

Policja jest w trakcie wyjaśniania okoliczności tego przerażającego wypadku. Zgodnie z dotychczasowymi ustaleniami funkcjonariuszy obecnych na miejscu zdarzenia, do kolizji doszło w obszarze zabudowanym. Panowały sprzyjające warunki atmosferyczne.

26-latek kierujący ciągnikiem rolniczym został poddany badaniu trzeźwości. Jak poinformował Krzysztof Kosiorek z Komendy Powiatowej Policji w Sierpcu, mężczyzna był trzeźwy w chwili wypadku.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący ciągnikiem rolniczym Fendt z naczepą, wyjeżdżając z drogi podporządkowanej, zderzył się z jadącym drogą z pierwszeństwem przejazdu samochodem citroen C3, kierowanym przed 43-letnią kobietę. W wyniku zderzenia pojazdów śmierć na miejscu poniosła kierująca citroenem.

Przyczyny wypadku

Zderzenie ciągnika z citroenem było tak silne, że samochód, w którym znajdowała się 43-latka, wpadł do rowu. Strażacy przy użyciu specjalistycznego sprzętu, wydobyli ciało ofiary z pojazdu. Rzecznik sierpeckiej Państwowej Straży Pożarnej, mł. bryg. Waldemar Goczyński opowiadał o szczegółach zdarzenia:

Ciągnik zatrzymał się przednią osią na samochodzie. Działania polegały na stabilizacji układu pojazdów. Przy użyciu podnośnika podniesiono przednią oś ciągnika. Następnie, przy użyciu narzędzi hydraulicznych, wykonano dostęp do poszkodowanej wewnątrz auta. Obecny na miejscu lekarz niestety stwierdził zgon kobiety

Na razie nie udało się określić jednoznacznie, co było przyczyną wypadku. Okoliczności zdarzenia będą wyjaśniali policjanci Komendy Powiatowej Policji w Sierpcu pod nadzorem sierpeckiej Prokuratury Rejonowej.

Wypadki z udziałem pojazdów rolniczych są dość często obserwowane w okresie letnio-jesiennym. Kilka miesięcy temu doszło do nieszczęśliwego wypadku, w wyniku którego śmierć poniosło małe dziecko, które towarzyszyło ojcu przy pracy. 2-latek zmarł przygnieciony przez ciągnik.

Fotografie: Facebook (miniatura wpisu), Facebook

Polecane

Może Cię zainteresować