×

Rzuciła partnera, ponieważ chciał, aby była grubsza. Od tego dnia schudła już 70 kg

Mówi się, że jeśli rzucimy palenie, to automatycznie przybierzemy na wadze. Wynika to z tego, że zaczynamy przyjmować znacznie większą ilość pożywienia w postaci „niekoniecznie” pełnowartościowych posiłków. Przekonała się o tym Christina Carter, która na początku 2014 roku ważyła 124 kilogramy przy wzroście zaledwie 165 cm.

Problemy z nadmiernym jedzeniem zaczęły się, kiedy Christine rzuciła palenie. To wtedy na jedzenie zaczęła wydawać miesięcznie około… 2000 dolarów!

Caters News Agency

Mój były chłopak cały czas mnie kontrolował. Mówił mi, w co mam się ubierać, nie chciał, żebym miała jakichkolwiek przyjaciół. Chciał, żebym była gruba, żebym od niego nie odeszła. Posiadając tak wielką nadwagę czułam, że nie zasługuję na nic lepszego. Zamiast być „gruba i szczęśliwa”, byłam po prostu gruba. Zamiast radzić sobie z problemami uczuciowymi, zagłuszałam je jedzeniem. Wstawałam z łóżka i jadłam. Jadłam przez cały dzień. Nie myślałam o niczym innym. Czasami budziłam się w środku nocy tylko po to, aby iść do lodówki.

Przełomowy moment w jej życiu nastąpił, gdy na jeden z rodzinnych zjazdów przyjechał jej wujek, którego nie widziała od roku. Tyle czasu wystarczyło, aby mężczyzna najzwyczajniej w świecie nie rozpoznał dziewczyny! Z jednej strony to dobrze, że tak się stało. Cała sytuacja bardzo dotknęła Christinę, a tym samym zmotywowała do rozpoczęcia procesu przemiany w postaci pracy nad swoim ciałem.

Caters News Agency

Christina poddała się rękawowej resekcji żołądka, przez co zmniejszyła go aż o 70% i w szybkim czasie zrzuciła 22 kilogramy. Niestety, nasza bohaterka bardzo pobłażliwie podeszła do zabiegu i uznała, że nic więcej nie musi robić. Mimo utraty tak sporej masy ciała, stare nawyki żywieniowe sprawiły, że już po kilku tygodniach zaczęła wracać do poprzedniej wagi. Wtedy powiedziała sobie dość!

Caters News Agency

Carter wybrała się na siłownię w Hero Training Center, gdzie rozpoczęła pracę nad swoim ciałem wraz z trenerem personalnym, który opracował dla niej odpowiednią dietę i przygotował cykl ćwiczeń, mający pomóc w zrzuceniu zbędnych kilogramów i osiągnięciu upragnionej sylwetki.

Caters News Agency

Oczywiście, nie obyło się bez wylanych litrów potu, jednak efekty były zdumiewające! Po 16 miesiącach katorżniczej pracy nad sobą, Christine schudła aż… 68 kilogramów! Utrata tak dużej masy ciała wymusiła na dziewczynie przeprowadzenie kolejnej operacji, a mianowicie usunięcie nadmiaru skóry z okolic brzucha i biustu.

Utrata wagi sprawiła, że w moim życiu zmieniło się praktycznie wszystko. Nie jestem tą samą dziewczyną, którą byłam wcześniej. Zakończyłam związek – były chłopak stał się bardzo zazdrosny, a ja zyskałam tę pewność siebie, która pozwoliła mi odejść od niego. Pomogła mi także w karierze zawodowej. Otworzyły się przede mną możliwości, których nie miałam, bądź też nie chciałam podjąć, gdy byłam otyła. Wydaje mi się, że to nie utrata wagi mnie zmieniła, ale gwałtowne przybranie na wadze. W miarę jak ginęły kolejne kilogramy, powoli wracała do mnie pewna siebie i ciężko pracująca kobieta, która była tam cały czas, ale zbyt nieśmiała i przestraszona, by się ujawnić. Gdy patrzę na stare fotografie, to nie poznaję samej siebie.

Caters News Agency

Metamorfoza Christiny zmieniła jej życie o 180 stopni. Dzięki samodyscyplinie i chęci zmiany życia na lepsze dokonała czegoś, czego może dokonać każdy. Wystarczy zrobić pierwszy krok, później kolejny i tak aż do celu, aż w końcu sama sobie podziękujesz!

Polecane

Może Cię zainteresować