×

Chory na Alzheimera zapomniał, że ma żonę. Oświadczył się drugi raz!

Pewien mężczyzna Chory na Alzheimera zapomniał o swojej żonie. Wykorzystał błogą niewiedzę i oświadczył się drugi raz!

Chory na Alzheimera oświadczył się drugi raz

Podobno skleroza nie boli, ale bardzo utrudnia życie. Niestety w przypadku Alzheimera jest całkowicie odwrotnie. 56-letni Peter Marshall zachorował na Alzheimera i to bardzo wcześnie. Choroba spowodowała, że Peter nie pamięta najbliższych mu osób czy wspomnień z nimi związanych. Jedyną osobą, którą zawsze pamięta, że jest „jego ulubioną osobą”, jest jego żona Lisa.

Chory na Alzheimera
Facebook

Pomimo trudności Lisa wciąż kocha swego męża i nie zamierza go opuścić. Pewnego dnia, oglądając film gdzie była scena oświadczyn, Peter zapytał się swej żony czy… zgodzi się być jego żoną:

Oglądaliśmy jakiś film, gdzie mężczyzna się oświadczył ukochanej i Peter powiedział do mnie: Zróbmy to. Nie wiedziałam, o co mu chodzi, więc wskazał telewizor. Zapytałam, czy chce się pobrać i przytaknął, a na jego twarzy pojawił się ogromny uśmiech. Wtedy klęknął – mówi Lisa. – On nie pamięta, że jestem jego żoną. Byłam tylko ulubioną osobą, chciał to zmienić.

Chory na Alzheimera
Facebook

Wybranka nie mogła się oprzeć

Lisa nie mogła się oprzeć takiej propozycji. Akurat dobrze się składało, że ich córka zawodowo zajmuje się organizacją ślubów. Para nie miała zamiar zrezygnować z ponownego złożenia przysięgi małżeńskiej. Lisa z czułością wspomina tamtą chwilę:

Jestem najszczęśliwszą kobietą na świecie. Mogę ślubować miłość ukochanemu dwa razy. Było tak idealnie. Nie mogłam marzyć o lepszym dniu. To było takie magiczne. Nie pamiętam, żebym widziała go tak szczęśliwego. Był taki radosny.

Chory na Alzheimera
Facebook

Postanowili, że wspólnie będą się dzielić swoją miłością oraz wsparciem. Założyli fanpage Oh Hello Alzheimer’s, aby pokazać, że żadna przeszkoda nie stanie na drodze prawdziwej miłości.

Źródła: parenting.pl, people.com, patch.com
Fotografie: Facebook (miniatura wpisu), Facebook

Może Cię zainteresować

zamknij