×

„Nie ma się czego wstydzić”. Ta dziewczyna pokazuje, jak wygląda jej ciało, gdy nie ma na sobie ubrań

Dzielna nastolatka postanowiła ujawnić, jak wygląda codzienność z chorobą Leśniowskiego-Crohna. Jej wpis na Facebooku wstrząsnął sercami wielu ludzi!

Aimee Rouski, 19-latka z Liverpoolu, udostępniła zdjęcia ukazujące samą siebie z ileostomią oraz bliznami pozostałymi na jej nogach po licznych zabiegach.

Pragnie w ten sposób podnieść świadomość ludzi na temat przewlekłej choroby Crohna, która powoduje zapalenie jelita.

Choroba została zdiagnozowana u Aimee, gdy miała zaledwie 11 lat. Początkowo cierpiała na ciągłe skurcze żołądka, utratę apetytu i utratę wagi, donosi Daily Mail.

W wieku 15 lat trafiła do szpitala na okres… 7 miesięcy! Na miejscu poddała się trzem, głównym operacjom. Jelito grube i okrężnica dziewczyny zostały usunięte, a mięśnie znajdujące się po jej wewnętrznej stronie ud wykorzystano do tego, aby zakryć zewnętrzne rany.

W poście zamieszczonym na Facebooku dziewczyna przyznaje, iż zaakceptowała to, że już zawsze będzie zmuszona nosić przy sobie torbę ileostomii. Mówi o tym tylko po to, aby pomóc innym cierpiącym na chorobę Crohna.

Zawsze starałam się odnaleźć dobre strony w przykrych sytuacjach, które mi się przytrafiły. Wiem, że wiele osób ma z tym problem, dlatego chcę coś powiedzieć. Nikt nie będzie o niczym wiedział, dopóki sama im o tym nie powiesz. Ludzie którzy Cię znają nadał będą Cię kochać, a Ty wciąż będziesz piękna. Choroba nie jest czymś, czego powinniśmy się wstydzić.

Pod tym wpisem Aimee otrzymała mnóstwo pozytywnych i podnoszących na duchu komentarzy. Zebrała 13 000 polubień, a prawie 5000 osób ponownie udostępniło wpis dziewczyny.

Może Cię zainteresować