×

Poddani zaniepokojeni stanem zdrowia królowej. Wszystko przez kolor jej dłoni

Brytyjczycy martwią się stanem zdrowia najpopularniejszej osoby w państwie. Choroba królowej Elżbiety II wyszła na jaw w ostatnim czasie. Rodzina królewska nie chce komentować tych doniesień, ale fani są zaniepokojeni kolorem dłoni królowej. Najprawdopodobniej ta sama choroba dotknęła również pierworodnego Elżbiety II, czyli księcia Karola.

Królowa Elżbieta II rządzi już od 67 lat

Rodzina królewska od lat cieszy się niesłabnącą popularnością. Nie mogą narzekać na brak zainteresowania ze strony mediów. W brytyjskich tabloidach codziennie pojawia się przynajmniej jeden artykuł na temat dynastii Windsorów. Zwykle media piszą o młodszych członkach rodziny, czyli Williamie i Kate albo Harrym i Meghan Markle, jednak najnowsze doniesienia dotyczą samej królowej.

Królowa Elżbieta II zasiada na brytyjskim tronie już od 67 lat i wydaje się wręcz niezniszczalna. Rzeczywiście, patrząc na jej najnowsze zdjęcia, trudno uwierzyć, że w tym roku skończyła już 93 lata. Nie da się ukryć, że trzyma się naprawdę świetnie.

Choroba królowej Elżbiety II

Niestety ostatnio pojawiły się doniesienia na temat jej choroby, o której mają świadczyć jej dłonie. Królowa Elżbieta II często nosi rękawiczki – oczywiście zawsze dopasowane do stroju i okazji. Rękawiczki są w wielu sytuacjach wymogiem surowego protokołu i etykiety, a w dodatku dodają klasy całej stylizacji. Niestety młodsze pokolenie royalsów, ubiera je tylko wtedy, kiedy wymaga tego sytuacja.

Okazuje się, że w przypadku królowej, rękawiczki nie są tylko stylowym dodatkiem. Kiedy ostatnim razem je zdjęła, wszyscy dostrzegli, że jej dłonie mają siny kolor. Według mediów to może świadczyć o chorobie Raynauda, czyli napadowym skurczu tętnic w obrębie rąk i nóg.

Choroba królowej Elżbiety II może prowadzić do powikłań

Chorobę widać właśnie po dłoniach. Objawia się najpierw zblednięciem, następnie zasinieniem, a na końcu nadmiernym zaczerwienieniem rąk. Skurcz tętnic powoduje również ból, zdrętwienie i puchnięcie dłoni. Te objawy zwykle wywołuje niska temperatura i silne emocje takie, jak chociażby stres, ale mogą występować także bez uchwytnej przyczyny.

Leczenie polega głównie na unikanie ekspozycji na zimno oraz sytuacji, wywołujących atak choroby. Warto także unikać kofeiny i tytoniu. O ile wierzymy, że królowa nie ma problemu z zastosowaniem się do drugiego zalecenia, o tyle jesteśmy pewni, że przy pełnieniu takiej funkcji, ciężko jest unikać stresów. Sama choroba nie jest niebezpieczna, jednak może prowadzić do powikłań. Dodatkowo może zwiastować przyszłe problemy z tkanką łączną.

Może Cię zainteresować