×

Kiedy urodził się ten chłopiec, lekarze wyznali, że jeszcze nigdy nie widzieli takiego dziecka

Lekarze w Magurze, jednym z bangladeskich miast, przeżyli ostatnio szok, ponieważ po raz pierwszy odebrali poród dziecka z tak rzadką chorobą.

Chłopczyk wygląda jak 80-letni staruszek. Urodził się z nadmiernymi zmarszczkami, bardzo skurczonym ciałem i gęsto owłosionymi plecami, a jego skóra jest niebywale szorstka w dotyku.

Lekarze nie byli pewni, dlaczego noworodek wygląda jak 80-latek. Doszli jednak do wniosku, że powodem tego jest niezwykle rzadka choroba – progeria, która dotyka 1 na 4 000 000 osób.

Jest to genetyczna choroba, która przyspiesza objawy starzenia. Pojawiają się one już u bardzo młodych ludzi.

W przypadku tego noworodka od urodzenia. Osoby, których progeria dotyka, żyją o wiele krócej niż ludzie zdrowi, zazwyczaj około 13 lat.

Mieszkańcy okolic przybywają do domu malucha, aby go zobaczyć.

Rodzice chłopca, gdy dowiedzieli się o jego chorobie, nie odrzucili go. Wręcz przeciwnie są niezwykle szczęśliwi, że ich rodzina powiększyła się o kolejną osobę. Mają już jedną, zdrową córkę. Swojego syna nazywają zaś cudem.

To jest najbardziej pocieszające w tej historii.

Ojciec chłopca wyznał:

Możemy jedynie dziękować Bogu za ten dar. Nie powinniśmy być niezadowoleni, dlatego, że nasz syn wygląda inaczej. Kochamy go takim, jakim jest! Jesteśmy szczęśliwi, że go mamy!

Mimo, że dzieci dotknięte tym schorzeniem żyją bardzo krótko, rodzice chłopca wierzą, że dorośnie i będzie wieść szczęśliwe życie.

Polecane

Może Cię zainteresować