×

12 nawyków Azjatek, dzięki którym wciąż wyglądają pięknie i młodo. Znacznie różnią się od naszych

Chinki znane są jako kobiety, które odkryły sekret piękna i młodego wyglądu. Określenie ich wieku na podstawie wyglądu zewnętrznego jest niemal niemożliwe, gdyż zdecydowana większość z nich wygląda jak nastoletnie dziewczyny, mimo, że w rzeczywistości mogą być o wiele starsze. Jak one to robią? Postanowiliśmy to sprawdzić!

Oto, jak różni się zachowanie chińskich kobiet od naszych. Co takiego robią, że zachowują swój piękny i młody wygląd przez tak długi czas?

 • Starsze Chinki często noszą jasne i kolorowe ubrania.
 • Chinki wydają ogromne sumy pieniędzy na kosmetyki: aż do 300$, a nawet więcej miesięcznie! Co ciekawe, preferują koreańskie lub japońskie marki, choć istnieje wiele elitarnych (i drogich) europejskich.
 • Według Chińczyków, piękno kryje się w rysach twarzy i… białej skórze. Chinki zrobią niemal wszystko, aby uzyskać jej jaśniejszy kolor, począwszy od filtrów przeciwsłonecznych, a na radykalnych maseczkach i specyfikach wybielających skórę kończąc. Nie potrafią zrozumieć, jak ludzie mogą chodzić na solarium.
 • Jeśli chodzi o kulturę ciała, Chinki jak najbardziej popierają trend bardzo szczupłej sylwetki.
 • Chinka powinna być słodka i urocza, jak mała księżniczka. W ich rozumieniu jest to osiągane przy zastosowaniu wielu pastelowych kolorów (szczególnie różowy), cekiny, zwierzątek na ubraniach oraz specjalnych akcesoriów – kobiety noszą tego typu rzeczy bez względu na to czy mają 30, 40, 50 lat, a nawet więcej.
 • Dzienny plan zajęć to dla nich świętość! Chińczycy budzą się i chodzą spać spać wcześniej, a w ciągu dnia robią sobie obowiązkową drzemkę po obiedzie. Całe Chiny mają śniadania, obiad i kolacje w tym samym czasie.
 • Każda Chinka wie, jakie jedzenie jest „dobre dla kobiet” w danym sezonie. Ich posiłki składają się z produktów, które bez wątpienia wpływają na ich zdrowy wygląd: imbir, czarny sezam, czarny cukier nierafinowany i wiele innych.
 • Są przeciwnikami słodyczy. Chińskie kobiety zdecydowanie bardziej wolą słone lub pikantne przekąski. Jedzą mnóstwo warzyw i ziół, które pomagają im utrzymać piękną sylwetkę.
 • Chinki uwielbiają robić sobie selfie. Każdy chiński smartfon posiada wbudowany filtr, który automatycznie koryguje na zdjęcie wszelkie niedoskonałości i sprawia, że oczy wydają się większe i ciemniejsze. To jeden z powodów, nawiasem mówiąc, dlaczego Chinki są postrzegane jako ładne.
 • Chinki zawsze zakrywają górną część swojego ciała. Mogą za to nosić minispódniczki, ale nawet najmniejsze cięcia mogą być uznane za skandaliczne. Każda szanująca się dziewczyna ma tzw. „QiPao” – uwodzicielsko obcisłą sukienkę.

Pewna restauracja w Jinan wpadła na wyjątkowy pomysł: daje 20% zniżki, jeśli odległość między kolanem, a rąbkiem spódniczki dziewczyny wynosi co najmniej 3 cale. Jeśli natomiast dziewczyna zdecyduje się ubrać spódniczkę, która kończy się 13 cali powyżej kolana, rabat dla niej będzie wynosił aż 90%!

 • Drugim największym wrogiem Chinek, zaraz po słońcu, jest chłód. Piją tylko gorącą wodę, a niektóre z nich nigdy w życiu nie jadły lodów!
 • „Zuo Yue Zi” to ciekawa, chińska tradycja. Matka noworodka pozostaje w łóżku przez miesiąc licząc od momentu porodu. Nigdzie nie wychodzi i zostaje owinięta w najcieplejsze ubrania, podczas gdy przebywa w domu. Dziecko jest wtedy pod opieką krewnych męża lub bliskiej osoby. Według nich, kobieta traci ogromne ilości energii podczas porodu. Może ją odzyskać jeśli weźmie miesięczny odpoczynek od wszystkich obowiązków.

Wszystkie te przykłady jedynie dowodzą, że Chiny to bez wątpienia miejsce, gdzie kobiety są najbardziej zadbane i wypieszczone spośród wszystkich krajów świata.

Może Cię zainteresować