×

12 nawyków Azjatek, dzięki którym wciąż wyglądają pięknie i młodo. Znacznie różnią się od naszych

Chinki znane są jako kobiety, które odkryły sekret piękna i młodego wyglądu. Określenie ich wieku na podstawie wyglądu zewnętrznego jest niemal niemożliwe, gdyż zdecydowana większość z nich wygląda jak nastoletnie dziewczyny, mimo, że w rzeczywistości mogą być o wiele starsze. Jak one to robią? Postanowiliśmy to sprawdzić!

Oto, jak różni się zachowanie chińskich kobiet od naszych. Co takiego robią, że zachowują swój piękny i młody wygląd przez tak długi czas?

© East News 
 • Starsze Chinki często noszą jasne i kolorowe ubrania.
 • Chinki wydają ogromne sumy pieniędzy na kosmetyki: aż do 300$, a nawet więcej miesięcznie! Co ciekawe, preferują koreańskie lub japońskie marki, choć istnieje wiele elitarnych (i drogich) europejskich.
 • Według Chińczyków, piękno kryje się w rysach twarzy i… białej skórze. Chinki zrobią niemal wszystko, aby uzyskać jej jaśniejszy kolor, począwszy od filtrów przeciwsłonecznych, a na radykalnych maseczkach i specyfikach wybielających skórę kończąc. Nie potrafią zrozumieć, jak ludzie mogą chodzić na solarium.
© Aliexpress 
 • Jeśli chodzi o kulturę ciała, Chinki jak najbardziej popierają trend bardzo szczupłej sylwetki.
 • Chinka powinna być słodka i urocza, jak mała księżniczka. W ich rozumieniu jest to osiągane przy zastosowaniu wielu pastelowych kolorów (szczególnie różowy), cekiny, zwierzątek na ubraniach oraz specjalnych akcesoriów – kobiety noszą tego typu rzeczy bez względu na to czy mają 30, 40, 50 lat, a nawet więcej.
© 4gshouji 
 • Dzienny plan zajęć to dla nich świętość! Chińczycy budzą się i chodzą spać spać wcześniej, a w ciągu dnia robią sobie obowiązkową drzemkę po obiedzie. Całe Chiny mają śniadania, obiad i kolacje w tym samym czasie.
 • Każda Chinka wie, jakie jedzenie jest „dobre dla kobiet” w danym sezonie. Ich posiłki składają się z produktów, które bez wątpienia wpływają na ich zdrowy wygląd: imbir, czarny sezam, czarny cukier nierafinowany i wiele innych.
 • Są przeciwnikami słodyczy. Chińskie kobiety zdecydowanie bardziej wolą słone lub pikantne przekąski. Jedzą mnóstwo warzyw i ziół, które pomagają im utrzymać piękną sylwetkę.
 • Chinki uwielbiają robić sobie selfie. Każdy chiński smartfon posiada wbudowany filtr, który automatycznie koryguje na zdjęcie wszelkie niedoskonałości i sprawia, że oczy wydają się większe i ciemniejsze. To jeden z powodów, nawiasem mówiąc, dlaczego Chinki są postrzegane jako ładne.
© East News 
 • Chinki zawsze zakrywają górną część swojego ciała. Mogą za to nosić minispódniczki, ale nawet najmniejsze cięcia mogą być uznane za skandaliczne. Każda szanująca się dziewczyna ma tzw. „QiPao” – uwodzicielsko obcisłą sukienkę.
© East News

Pewna restauracja w Jinan wpadła na wyjątkowy pomysł: daje 20% zniżki, jeśli odległość między kolanem, a rąbkiem spódniczki dziewczyny wynosi co najmniej 3 cale. Jeśli natomiast dziewczyna zdecyduje się ubrać spódniczkę, która kończy się 13 cali powyżej kolana, rabat dla niej będzie wynosił aż 90%!

 • Drugim największym wrogiem Chinek, zaraz po słońcu, jest chłód. Piją tylko gorącą wodę, a niektóre z nich nigdy w życiu nie jadły lodów!
 • „Zuo Yue Zi” to ciekawa, chińska tradycja. Matka noworodka pozostaje w łóżku przez miesiąc licząc od momentu porodu. Nigdzie nie wychodzi i zostaje owinięta w najcieplejsze ubrania, podczas gdy przebywa w domu. Dziecko jest wtedy pod opieką krewnych męża lub bliskiej osoby. Według nich, kobieta traci ogromne ilości energii podczas porodu. Może ją odzyskać jeśli weźmie miesięczny odpoczynek od wszystkich obowiązków.
© East News 

Wszystkie te przykłady jedynie dowodzą, że Chiny to bez wątpienia miejsce, gdzie kobiety są najbardziej zadbane i wypieszczone spośród wszystkich krajów świata.

Może Cię zainteresować

zamknij