×

Planowali porwanie i zabójstwo krewnej. Nie podobało im się to, że odrzuca wiarę

Dwóch mężczyzn, którzy mieszkają w Wielkiej Brytanii, chciało porwać i zamordować swoją kuzynkę tylko dlatego, że nie chciała dłużej wyznawać islamu. Miała inne plany na swoje życie, a to nie spodobało się ortodoksyjnym wyznawcom, dla których odrzucenie wiary jest zniewagą i wymaga pomszczenia.

54-letni Mohammed Patman oraz 49-letni Darya Khana Safi zostali zatrzymani przez National Crime Agency w Coventry

Nie udało im się nawet wyjść z domu i zacząć wypełniać swoją „misję”. Brytyjskie służby od dłuższego czasu śledziły dwóch mężczyzn i wiedziały o tym, co planują. W odpowiednim momencie zapobiegli tragedii.

Czym jest „morderstwo honorowe”?

Najczęściej zabójstwa dopuszczają się bliscy ofiary, którzy uważają, że dana osoba plami ich honor poprzez niewłaściwe zachowanie. W tym przypadku 25-latka nie chciała dłużej wyznawać islamu. Młoda kobieta razem z mężem mieszka w Austrii i prowadzi firmę, przez co dużo podróżuje. Często bywa na Słowacji i właśnie w tym kraju Mohammed Patman oraz Darya Khana Safi chcieli dokonać porwania kobiety, a później morderstwa.

Wielokrotnie udawali się do Austrii, aby zebrać informacje o ofierze, zanim doszłoby do porwania i zabójstwa. Śledczy pozyskali zapisy telefoniczne i internetowe mężczyzn, które według oficerów pokazują, jak omawiali potencjalny spisek, w tym planowanie wydarzeń w kraju i za granicą. Matthew Perfect z National Crime Agency powiedział:

Zostali aresztowani w wyniku doskonałej współpracy między NCA i naszymi partnerami na Słowacji i w całej Europie. Tak silna współpraca międzynarodowa ma kluczowe znaczenie dla umożliwienia nam i naszym partnerom ścigania najbardziej niebezpiecznych przestępców ponad granicami

W tej chwili mężczyźni przebywają w areszcie w Londynie

Kilka tygodni temu pisaliśmy o zabójstwie honorowym, którego dokonali bracia na siostrze, ponieważ ta mówiła głośno o tym, co nie podoba jej się w Pakistanie

Qandeel Baloch zginęła z rąk najbliższych osób, ponieważ domagała się praw dla kobiet takich, jakie są na Zachodzie. Jako osoba znana liczyła, że może mieć większy wpływ na to, jak będzie się żyć młodym ludziom w jej kraju. Nie rozumieli tego jej bracia, którzy zaplanowali morderstwo. Po jej śmierci rodzice nie mogli wybaczyć synom, ale dziś tłumaczą, że… oni na pewno chcieli tylko dobra dla całej rodziny.

Polecane

Może Cię zainteresować