×

Edyta czekała, aż jej córeczka zaśnie. Wtedy z nożem wślizgnęła się do jej pokoju

Sceny niczym z horroru rozegrały się w czwartkową noc w gminie wiejskiej Lubań. Jedna z tamtejszych mieszkanek, Edyta, czekała, aż jej 11-letnia córeczka zaśnie, chcąc dopuścić się makabrycznego czynu. Kiedy upewniła się, że nastolatka śpi, podeszła do niej i zaczęła na oślep dźgać bezbronne, niczego nieświadome dziecko nożem.

Wołanie o pomoc

Wydawać by się mogło, że 11-latka nie ma najmniejszych szans na przeżycie. Kiedy jednak matka zaczęła ją atakować, ta niemal natychmiast wybudziła się i zaczęła wołać o pomoc. Na miejscu w mgnieniu oka zjawiło się dwóch starszych braci dziewczynki, którzy słysząc wołanie, przybiegli do pokoju i obezwładnili niebezpieczną matkę. Kiedy kobieta nikomu już nie zagrażała, udzielili pierwszej pomocy zakrwawionej siostrze. Chwilę później na miejsce zdarzenia została wezwana policja.

eluban.pl

Los wyrodnej matki

Edyta została zatrzymana przez policję jeszcze tej samej nocy. Kobieta usłyszała już zarzut usiłowania zabójstwa własnego dziecka, a także spowodowanie niewielkiego uszczerbku na zdrowiu córki. W sobotę po południu sąd w Lubaniu aresztował matkę dziewczynki na okres trzech miesięcy. O tym, jaki będzie dalszy jej los, zadecyduje już sąd. Co na to kobieta?

Na ten moment nie mogę mówić o linii obrony podejrzanej – powiedział z-ca prokuratora rejonowego w Lubaniu, Łukasz Chrapek

Wiadomo również, że Edyta będzie badania przez psychiatrów.

Stan zdrowia dziewczynki

11-letnia dziewczynka została ranna w rękę. Na szczęście jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo i ma się już dzisiaj znacznie lepiej.

Może Cię zainteresować