×

Chciał zrobić kobiecie kompromitujące zdjęcie w toalecie. Teraz sam jest pośmiewiskiem internetu

Cała Polska śmieje się z młodego mężczyzny, który usiłował zrobić zdjęcie kobiecie korzystającej z toalety. Nie dość, że nie udało mu się zrealizować planu, to na domiar złego do sieci wyciekły jego osobiste zdjęcia. Stał się pośmiewiskiem internetu.

Chciał sfotografować kobietę w toalecie

Policja z Bielska-Białej prowadzi poszukiwania mężczyzny, który 22 grudnia 2019 roku chciał zrobić nagie zdjęcie kobiecie. Do zdarzenia doszło w Czechowicach-Dziedzicach w ubikacji klubu Chacharnia przy ulicy Legionów. Korzystająca z toalety kobieta spostrzegła rękę trzymającą telefon komórkowy, którą ktoś przełożył pod przegrodą oddzielającą kabiny. Wszystko wskazywało na to, że osoba znajdująca się w sąsiedniej kabinie chce zrobić jej nagie zdjęcie lub nagrać kompromitujący film. Poszkodowana wykazała się trzeźwością umysłu. Wystrąciła sprawcy telefon z ręki, a kiedy ten wyszedł ze swojej kabiny, aby odzyskać komórkę, ofiara zrobiła mu zdjęcia, a następnie przekazała je służbom. Fotografie zostały upublicznione przez Komendę Miejską Policji w Bielsku-Białej w celu odnalezienia sprawcy. Wydaje się, że tożsamość sprawcy mogłaby już być znana, gdyby kobieta nie zwróciła aparatu mężczyźnie, lecz przekazała go policji lub spróbowała wejść na Facebookowe konto, na które był zalogowany w swoim urządzeniu. Możliwe, że w chwili zdarzenia ofiara nie wpadła na ten pomysł.

Poszukiwania trwają

Policjanci zajmujący się sprawą zwracają uwagę, że działanie kobiety było uzasadnione, ponieważ działała w obronie własnych dóbr osobistych. Opublikowanie fotografii zboczeńca w internecie ma pomóc w szybszym ustaleniu tożsamości sprawcy. Za utrwalenia wizerunku nagiej osoby bez jej zgody grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Policjanci apelują o zgłaszanie informacji na temat miejsca pobytu przestępcy.

Prosimy wszystkich, którzy mają jakiekolwiek informacje mogące przyczynić się do ustalenia sprawcy przestępstwa, o osobisty bądź telefoniczny kontakt z Komisariatem Policji w Czechowicach-Dziedzicach pod nr tel. 32 214 88 10 lub na numer KMP w Bielsku-Białej 33-812-12-55

Policja zapewnia pełną anonimowość. Na razie nie wiadomo czy mężczyzna zamierzał zamieścić zdjęcia w internecie czy planował pozostawić je do własnego użytku. Niezależnie od motywów, doszło do popełnienia przestępstwa.

Nie wiemy, jakie były jego motywy. Jednak utrwalenia wizerunku nagiej osoby bez jej zgody to przestępstwo zagrożone karą do pięciu lat pozbawienia wolności.

*Zdjęcia mają charakter poglądowy
Fotografie: Imgur (miniatura wpisu), Imgur.com, Pixabay.com, maps.google.com

Może Cię zainteresować

zamknij