×

Kiedy się urodziła, wyglądała jak porcelanowa lalka. Mając 5 lat, dziewczynka nie ważyła nawet 5 kg

Emma i Scott Garside byli podekscytowani, gdy tylko dowiedzieli się, że wkrótce na świat przyjdzie ich córeczka. Ciąża kobiety przebiegała gładko i nic nie wskazywało na to, że coś mogło pójść nie tak. Wszystko zmieniło się tuż po porodzie w 2007 roku. Zarówno rodzice, jak i najbliżsi byli w szoku, gdy tylko zobaczyli dziewczynkę!

Choć Charlotte przebywała w łonie matki przez 36 tygodni, urodziła się w wielkości dziecka, które wyglądało jakby przyszło na świat… 16 tygodni przed planowanym porodem!

Jej maleńkie ciałko przypominało „porcelanową lalkę”.

Dziewczynka miała nadzwyczaj wydatny nos, malutkie czarne oczka i bardzo delikatny podbródek.

Lekarze nie wierzyli własnym oczom. Niestety, ze względu na stan dziewczynki, dawali jej zaledwie rok życia. Nikt nie miał pojęcia jak do tego doszło. Charlotte urodziła się z tak rzadkim zaburzeniem karłowatości, że nawet nie posiada swojej własnej nazwy! Najprawdopodobniej to zaburzenia mózgowe spowodowały zatrzymanie rozwoju dziecka.

Mimo swojego stanu, dziewczynka nie dała za wygraną, a założenia lekarzy co do długości życia Charlotte na szczęście się nie sprawdziły.

„Jest mała, ale ma potężną osobowość i chce robić to, co robią dziewczynki w jej wieku. W zerówce powiedzieli nam, że ma zdolności uczenia się trzyletniego dziecka. To więcej niż myśleliśmy” – mówi Emma, mama dziewczynki.

Polecane

Może Cię zainteresować