×

Cena masła w sklepie nad morzem zwala z nóg! Produkt na wagę złota?

Wybierasz się nad polskie morze? Lepiej weź w drogę zasobny portfel. Albo przynajmniej własne masło. Sklepikarze wciąż podnoszą ceny, nawet w niewielkich turystycznych miejscowościach. Cena masła w sklepie nad morzem może przyprawić o zawrót głowy…

Cena masła w sklepie nad morzem

Wydawać by się mogło, że w niewielkiej miejscowości Poddąbie ceny będą niższe, niż w znajdującej się nieopodal Ustce. Okazuje się jednak, że nawet wybierając się na urlop do małej turystycznej miejscowości, nie ma co liczyć na taryfę ulgową.

Według dziennikarzy „Faktu”, w jednym ze sklepów w Poddąbiu, kostka masła kosztowała aż 15,80 zł.

Ale na tym nie koniec. Drogie były też pomidory malinowe, za które trzeba było zapłacić nawet 15 zł za kilogram. Za pół kilograma bobu trzeba było zapłacić 12 zł. Drogo? Tanio to już było.

Ręka w górę, kto narzekał parę miesięcy temu na wysokie ceny masła…

Polacy zaciskają pasa

Inflacja w Polsce w maju 2022 roku wyniosła według oficjalnych danych GUS 13,9 proc. Największy wzrost cen odnotowano właśnie w kategorii produktów tłuszczowych. Nabiał podrożał o ok. 10 proc., mięso, wędliny i ryby o ponad 4 proc., a piwo i używki o ponad 21 proc.

Z badań przeprowadzonych przez IBRiS dla „Rzeczpospolitej” wynika, że 35 proc. respondentów kupuje mniej jedzenia. Z kolei 15,7 proc. ankietowanych przyznało, że kupuje jedzenie gorszej jakości. 28,3 proc. respondentów odpowiedziało, że kupuje żywność i ubrania wyłącznie na promocjach.

Im mniejszy dochód, tym większe cięcie wydatków, także na jedzenie

– podkreśla dziennik.

Z miesiąca na miesiąc jest coraz gorzej. Rozpoczęło się więc wielkie cięcie kosztów w domowych budżetach. Z sondażu wynika również, że 40,4 proc. osób ogranicza używanie samochodu, żeby zaoszczędzić na paliwie. Oszczędności szukamy też, ograniczając temperaturę w domu z powodów kosztu energii.

Według badania przeprowadzonego przez IBRiS, ponad 30 proc. badanych zrezygnowała z planów urlopowych, a ponad 33 proc. zrezygnowało z zakupu elektroniki i sprzętu AGD.

Fotografie: imgur.com (miniatura wpisu),

Może Cię zainteresować

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
zamknij