×

Cena czereśni 2019 jest rekordowo wysoka. Wszystko przez pogodę i… bezrobocie

Na naszym rynku właśnie pokazały się pierwsze czereśnie. Ich cena dosłownie zwala z nóg. To kolejne polskie owoce, które są tak drogie. Wszystko przez anomalie pogodowe, których doświadczamy. No cóż… Musimy przyzwyczaić się do tego, że cena czereśni 2019 jest tak wysoka i niestety taka pozostanie.

Cena czereśni 2019

W sieci pojawiło się już wiele niepokojących zdjęć z cenami czereśni za kilogram. Choć na początku można by wziąć je za mało śmieszny żart, niestety nim nie są. Jeżeli wydawało Wam się, że cena pietruszki za kilogram, czyli 20 złotych czy też 25 złotych za truskawki, to dużo, to teraz chyba usiądziecie z wrażenia… Czereśnie możecie kupić na naszym rynku już od 50 do 69 złotych za kilogram!

Oto oryginalne zdjęcia:

cena czereśni w 2019

cena czereśni w roku 2019

Dlaczego ceny czereśni 2019 są tak wysokie?

Na tak wysokie ceny czereśni wpływa oczywiście pogoda. Niesprzyjające warunki atmosferyczne dały się rolnikom mocno we znaki. W niektórych rejonach naszego kraju panowała susza, w innych było zbyt mokro i brakowało słońca, a niemal wszędzie długo występowały przymrozki. Miało to wpływ na urodzaj, a wiadomo im mniej towaru, tym cena wyższa…

To jednak jeszcze nie koniec. Duży wpływ na tak wysoką cenę ma także to, że sadownikom trudno jest znaleźć chętnych do pracy przy zbiorach. Bezrobocie jest rekordowo niskie i mało kto chce podejmować się takich zajęć.

Ciekawe, jak będzie dalej…

Może Cię zainteresować

zamknij