×

Ich córka wskoczyła do jeziora, aby popływać. Nikt nie myślał, że skończy się to tak tragicznie

15-letnia Carmen Johnson od zawsze uwielbiała pływać. Niestety, jej miłość do wody zakończyła się tragedią, której nikt nie mógł przewidzieć. Odkąd nastolatka utonęła, rodzice dziewczyny stale mówią o niebezpieczeństwach wynikających z pływania w zbiornikach wodnych.

Do tragedii doszło 16 kwietnia, podczas gdy Carmen pływała w jeziorze znajdującym się tuż pod domem.

Choć była doskonałą pływaczką, coś skusiło ją do tego, aby zanurkować i popłynąć na dno zbiornika. Chwilę później dziewczyna już nie żyła.

Co było przyczyną  śmierci? Prąd w wyniku zwarcia okablowania znajdującej się w jeziorze łodzi rozprzestrzenił się po wodzie. W rezultacie ci, którzy znajdują się w zbiorniku wodnym zostają porażeni. Niestety, w tym przypadku skończyło się to tragedią.

Mogłem ją uratować. Była tak blisko. – obwinia się ojciec nastolatki.

Dodał również, że jego dwóch synów, Zach i Jimmy, wskakiwało do jeziora, aby uratować Carmen. Niewiele brakowało, a swoją próbę przepłaciliby życiem!

Czułem jak moje ramię i noga drętwieją. Każdy ruch bolał i nie mogłem praktycznie nic zrobić. Starałem się przemieszczać, choć nie byłem w stanie płynąć – powiedział Zach.

Podczas, gdy główny przełącznik odpowiedzialny za zasilanie został wyłączony, dla Carmen było już za późno.

Okazało się, że lokalne przepisy prawne nie wymagają sprawdzania wadliwych przewodów elektrycznych łodzi. Dzisiaj walczą o zmianę standardów bezpieczeństwa.

Wierzą, że tragiczna historia Carmen będzie przestrogą dla wszystkich innych osób, które tak jak nastolatka lubią pływać w tego typu jeziorach.

Może Cię zainteresować

zamknij