×

Cała rodzina wyzdrowiała z koronawirusa. Najpierw ojciec, teraz matka i 8-latka

Cała rodzina wyzdrowiała z koronawirusa. Mężczyzna był pierwszym mieszkańcem Cieszyna z potwierdzonym zakażeniem i jedną z pierwszych takich osób w Polsce. Wkrótce okazało się, że z COVID-19, na oddział trafiły również jego żona i 8-letnia córka. Dramatycznie zapowiadająca się historia, na szczęście ma szczęśliwy finał!

Koronawirus w Cieszynie

10 marca pojawiła się informacja o pierwszym zakażeniu koronawirusem w Cieszynie. Ta wiadomość wstrząsnęła całym miastem. Zakażonym był mężczyzna, który wrócił z Niemiec i który pracuje jako menadżer dużej firmy, zatrudniającej kilkaset ludzi. Wkrótce okazało się, że to nie koniec złych informacji….

Do szpitala trafiają także jego żona – nauczycielka liceum, w którym uczy się i pracuje około tysiąca osób – i córka, 8-latka, która chodzi do szkoły podstawowej i angażuje się również po lekcjach.

Służby sanitarne musiały działać niezwykle sprawnie. Ostatecznie dozorem objęto 394 osoby, a kwarantanną – 264, które mogły mieć kontakt z którymś z członków rodziny. Miasto podjęło decyzję o zamknięciu wszystkich szkół, jeszcze zanim wprowadzono tę restrykcję odgórnie.

Pierwsze dziecko z koronawirusem

Gdy media podały informację o pierwszym dziecku w Polsce zakażonym koronawirusem, chodziło właśnie o 8-letnią dziewczynkę z Cieszyna. Jej rodzice to osoby po 40. roku życia.

Choć ta historia przeraziła nie tylko Cieszynian, ale i większość rodziców w Polsce, na szczęście okazała się mieć szczęśliwe zakończenie.

Cała rodzina wyzdrowiała z koronawirusa

Co prawda mieszkaniec Cieszyna rozchorował się jako jeden z pierwszych w Polsce, ale i jako jeden z pierwszych wyzdrowiał. 24 marca, czyli po ponad 2 tygodniach pobytu w szpitalu, mógł wrócić do domu. Test na obecność koronawirusa, dwukrotnie dał wynik ujemny.

W poniedziałek z cieszyńskiego szpitala napłynęły kolejne dobre informacje – wyzdrowiały również żona i córka mężczyzny.

Jak potwierdziła w rozmowie z TVN24 rzeczniczka szpitala, Ewa Herman:

Dwie osoby, kobieta i dziecko, po wyleczeniu z COVID-19 opuściły Szpital Śląski w Cieszynie

Przypomnijmy: od dzisiaj, tj. 1 kwietnia obowiązują nas nowe obostrzenia w związku z koronawirusem, wprowadzone przez polski rząd.

*Zdjęcia mają charakter poglądowy
Fotografie: Pixabay (miniatura wpisu), Twitter, Pixabay

Polecane

Może Cię zainteresować