×

Były ksiądz o dzieciach z in vitro. Nie mieści się w głowie, jak je nazwał

Straszył Pokemonami, tatuażami, muzyką techno czy Harry’m Potterem. Chociaż nie jest już kapłanem, nadal wygłasza swoje teorie. Były ksiądz o dzieciach z in vitro – jego „kazanie” zszokowało wiernych.

Nie jest księdzem, ale nadal „naucza”

Piotrze Natanku zrobiło się głośno, gdy w serwisie YouTube pojawiły się jego kontrowersyjne kazania, ośmieszające przy okazji wszystkich katolików. Kapłan ostał suspendowany (zawieszony) przez metropolitę krakowskiego kardynała Stanisława Dziwisza za głoszenie poglądów niezgodnych z oficjalną nauką Kościoła. A mimo to Natanek nadal się nie poddaje.

W 2020 roku „Gazeta Krakowska” informowała, że były ksiądz postawił sanktuarium we wsi Grzechynia koło Makowa Podhalańskiego. Właśnie tam kontynuuje swoją działalność. Wydarzenia z przeszłości widać nie dostarczyły byłemu kapłanowi żadnych powodów do refleksji.

Pod koniec października 2020 roku Natanek zorganizował w Grzechyni nabożeństwo, przed którym nawoływał, by nie przestrzegać obostrzeń związanych z pandemią. Zapowiadał wtedy, że w przypadku przyjazdu policji obroni go „gwardia z mieczami”. Natanek uważa również, że najskuteczniejszą szczepionką na koronawirusa jest Psalm 90.

Odprawianie przez niego mszy świętej wbrew zakazom jest niegodziwe i świętokradzkie, a jego spowiedzi są nieważne. Kara ta została mu wymierzona za ostentacyjnie okazywane nieposłuszeństwo i głoszone słowa niezgodne z nauką Kościoła. Grupa, którą skupia wokół siebie ks. Natanek, nosi znamiona sekty. Jego działalność nie ma aprobaty Kościoła katolickiego

– mówi ks. Łukasz Michalczewski w rozmowie z KAI.

Były ksiądz o dzieciach z in vitro

Tym razem o Natanku zrobiło się głośno za sprawą „kazania” dotyczącego m.in. in vitro. Były ksiądz najwyraźniej już całkiem odpłynął w swoich wywodach.

Wiem, że wielu z was oburzą te słowa, ale zapowiadałem, że padną tu ciężkie słowa dotyczące waszego bytu, waszej ludzkiej istoty. Ilu z was przeżyło dramat, kiedy usłyszało wyjaśnienie w naszych orędziach Pana Boga na temat 10. przykazań, z których jasno wynikało, że dziecko poczęte z próbówki, poza Bogiem, jest produktem, a nie bytem? Nie istotą. Jest zwierzęciem

– mówił.

Jeszcze bardziej szokuje, że słowa te padły w Wielkanoc, a nagranie pojawiło się na kanale Ahael na Youtubie. Natychmiast wywołało falę oburzenia.

Słowa Natanka skomentował m.in. Adam Szejnfeld.

Dziecko poczęte z probówki nie jest istotą, jest zwierzęciem'. Pomijam to, czy jest już w tej sprawie reakcja władz kościelnych, ale… zastanawiam się, czy nie mamy tu do czynienia także ze złamaniem prawa

– napisał senator KO.

Sęk w tym, że Natanek nie tylko nic nie robi sobie z krytyki, ale nabiera jeszcze motywacji do głoszenia swoich „nauk”.

Fotografie: Twitter (miniatura wpisu),

Może Cię zainteresować

zamknij