×

Kiedy nikt go nie chciał, babcia się nim zaopiekowała. Sposób w jaki chłopiec jej podziękował jest wzruszający

Poniższa historia jest niesamowita. Pewien mężczyzna podzielił się swoimi przeżyciami na Facebooku. Opisał pewne wyjątkowe spotkanie z małym chłopcem.

Kiedyś była osoba, która w każdą niedzielę przypinała mi kwiatka do butonierki. Był to pewien schemat, dlatego nie myślałem o tym zbyt dużo i traktowałem to raczej jako miły gest, ale okraszony rutyną. Pewnej niedzieli wszystko się zmieniło.

Zdążyłem dopiero, co wyjść z kościoła, gdy nagle zaczepiło mnie małe dziecko. Wpadł prosto na mnie i zapytał, co to za kwiatek. Na samym początku nie za bardzo wiedziałem, o co mu chodzi, ale po chwili zorientowałem się, że ma na myśli dekorację w butonierce. Spytałem, czy chodzi mu o tę różę (wówczas wskazując na nią palcem). Chłopiec odparł: „Tak, właśnie o to mi chodzi. Jeśli będzie Pan chciał ją wyrzucić to ja chętnie ją wezmę”. Uśmiechnąłem się wtedy i powiedziałem, że nie ma problemu, ale chciałem, żeby zdradził do czego taka dekoracja będzie mu potrzebna.

bukiet-kwiatow-zamiast-roz

Mały chłopiec, który prawdopodobnie miał mniej niż 10 lat, spojrzał na mnie i powiedział: „Proszę Pana, dam go mojej babci. Moi rodzice rozwiedli się w zeszłym roku. Mieszkałem z mamą, ale kiedy wyszła ponownie za mąż, chciała mnie oddać z powrotem do taty. Mieszkałem przez pewien czas z nim, ale on powiedział, że nie mogę z nim zostać. Więc wysłał mnie do mojej babci. Ona gotuje i dba o mnie. Jest dla mnie taka kochana, że chciałem jej dać takiego kwiatka, aby podziękować za wszystko, co dla mnie robi.

Kiedy chłopiec skończył, ledwo mogłem mówić. Moje oczy były pełne łez, a ja wiedziałem, że moja dusza została dotknięta bardzo głęboko. Podniosłem rękę i zdjąłem różę. Spojrzałem na chłopca i powiedziałem: „Synu, to najpiękniejsza rzecz, jaką kiedykolwiek słyszałem, ale ten kwiat to za mało, aby wyrazić to, co czujesz do babci. Podejdź do ambony, gdzie zobaczysz masę różnych bukietów, które ludzi kupują, aby ozdobić kościół. Weź jeden z nich i przekaż go babci, a jeśli ktoś będzie chciał Ci zwrócić uwagę, powiedz, że to dla babci, bo zasługuje na wszystko, co najlepsze.

Nigdy nie zapomnę tego spotkania, które pokazało mi, aby cieszyć się z małych rzeczy i doceniać je.

Może Cię zainteresować

zamknij