×

Brytyjczycy przygotowują się na śmierć królowej Elżbiety. Jej zdrowie szwankuje

Brytyjczycy przygotowują się na śmierć królowej Elżbiety. Na Wyspach coraz częściej mówi się o niepokojącym stanie zdrowia monarchini. 95-latka spędziła noc w szpitalu i wciąż nie może odzyskać zdrowia. Wyraźnie widać, że nie ma już siły na sprawowanie wszystkich obowiązków. Jej częsta nieobecność staje się coraz trudniejsza do ukrycia.

Choroba nie odpuszcza

Od dawna można zauważyć, że królowa Elżbieta II znacznie rzadziej pojawia się publicznie. Brytyjska monarchini spędziła noc w szpitalu i dużo więcej czasu spędza na odpoczynku. Ze względu na sporadyczną obecność monarchini na oficjalnych wizytach, poddani zaczęli nawet podejrzewać, że 95-latka już umarła. Teorie spiskowe głoszą z kolei, że informacja o jej śmierci ukaże się dopiero po Nowym Roku.

Kryzys zdrowotny królowej Elżbiety II trwa już od października. To właśnie wtedy w mediach ukazały się doniesienia o tym, że monarchini przebywa w szpitalu. Gdy wydawało się, że królowa doszła już do siebie, Brytyjczyków czekało kolejne rozczarowanie. Monarchini w ostatniej chwili odwołała udział w obchodzonym 11 listopada Dniu Pamięci. Przedłużająca się nieobecność 95-latki zaczęła irytować poddanych, ponieważ ewidentnie widać, że Pałac Buckingham nie mówi całej prawdy.

Nie do końca wiadomo, jaki charakter ma choroba królowej, ani w jakim dokładnie jest stanie. Joe Little, redaktor naczelny pisma „Majesty”, dosadnie stwierdził, że niewykluczone, że już nigdy nie zobaczymy królowej podczas oficjalnych wyjść. Z kolei, Piers Morgan, słynny krytyk rodziny królewskiej uważa, że stan królowej musi być poważny skoro dwór królewski podaje tak mało informacji.

Jest coś, czego nie powiedziano nam o zdrowiu królowej. Sytuacja jest z pewnością o wiele poważniejsza, niż twierdzą przedstawiciele Pałacu.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez The Royal Family (@theroyalfamily)

Czy to tylko teorie spiskowe?

Tajemnicze zniknięcie królowej Elżbiety II stało się pożywką dla spekulantów, uwielbiających teorie spiskowe. W sieci oraz w prasie krążą najbardziej wymyślne teorie spiskowe mówiące o tym, że monarchini może już nie żyć. Autorzy tego typu treści twierdzą, że Pałac Buckingham zwleka z podaniem tej informacji, ponieważ chce, aby nadchodzące święta minęły w przyjaznej, pozytywnej atmosferze. Prawdopodobnie dwór brytyjski chciałby, aby zmęczeni pandemią COVID-19 choć na chwilę mogli wyzbyć się zmartwień. Spiskowcy uważają, że w chwili obecnej otrzymujemy sfałszowane bądź archiwalne zdjęcia Elżbiety II, które mają na celu utrzymanie dezinformacji.

Niedługo przed śmiercią księcia Filipa w mediach również krążyły tego typu informacje. Czy to oznacza, że ziemski czas królowej Elżbiety II dobiega końca? Miejmy nadzieję, że czarny scenariusz się nie ziści. Warto jednak, być przygotowanym na każdą ewentualność.

Z takiego samego założenia wychodzi Pałac Buckingham. W związku z tym, dwór brytyjski posiada już szczegółowe wytyczne co do sposobu działania po śmierci królowej. Co ciekawe, ten dzień zaplanowała sama Elżbieta II. Operacja o kryptonimie „Unicorn” zakłada, że pierwszy o śmierci monarchini dowie się jej osobisty sekretarz, sir Christopher Geidt. Następnie przekaże druzgocącą wiadomość premierowi. Zrobi to za pomocą słów: „Most London Bridge jest opuszczony”.

Brytyjczycy przygotowują się na śmierć królowej Elżbiety

Zgon królowej będzie musiał potwierdzić prywatny lekarz królowej, profesor Huw Thomas. To właśnie on zdecyduje jakie informacje oraz kiedy zostaną przekazane poddanym. Od momentu powiadomienia premiera pracownicy Pałacu Buckingham w ciągu zaledwie 10 minut będą musieli opuścić wszystkie flagi do połowy masztów.

W sytuacji, gdy monarchini nie umrze w Londynie, lecz np. w rezydencji w Sandringham, jej ciało zostanie przetransportowane królewskim pociągiem na londyńską stację St. Pancras. Tam trumnę przywitają premier i ministrowie. Przez trzy dni ciało będzie wystawione w Pałacu Westminsterskim. Wszyscy Brytyjczycy będą mieli możliwość osobiście pożegnać się z królową. 10. dnia od zgonu odbędzie się zaś pogrzeb. Elżbieta II spocznie u boku męża, księcia Filipa.

Fotografie: Twitter, Instagram

Może Cię zainteresować

zamknij